Volejbalisté na vítězné vlně

VOLEJBALISÉ NYMBURKA NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

V pátek nastoupili hráči Nymburka proti vedoucímu týmu 1.ligy EGE České Budějovice. Hosté byli tudíž jasným favoritem, ale domácí Nymburk se nechtěl s tímto údělem smířit. Domácí nastoupili v plné palebné síle a soupeře ihned srovnali do potřebných kolejí. Nedali jim ani dýchnout a jednoznačně se ujali vedení v prvním setu až o deset bodů, který dotáhli exhibičně do vítězství. Bylo to téměř až neuvěřitelné, jak naši hráči zvládli vstup do utkání a prohra hostů v prvním setu byla pro ně až příliš krutá. Domácí prostě hráli jako z partesu a věřili si i nadále. Soupeř hrál velice pasivně a bylo otázkou času, kdy se zvedne. To se jim podařilo hned ve druhém setu. Domácí, po jasném vítězství v prvním setu, podvědomě zvolnili a soupeř toho využil. Hrál výrazně lépe a domácí se zuby nehty drželi v závěsu. V polovině setu a po velkém upozornění, že soupeř je kvalitní, se domácí opět dostali do potřebného tempa a set v koncovce urvali pro sebe. Vedení 2:0 proti vedoucímu týmu bylo až příliš jednoduché. Domácí už nechtěli vypadnout z nasazeného tempa a třetí set Nymburk pokračoval ve velmi precisním výkonu s minimem chyb a to soupeře zdeptalo. Budějovice se již nezmohli na žádný odpor a domácí dotáhli utkání k přesvědčivému celkovému vítězství 3:0. Překvapení bylo na světe a nymburští hráči si takto získávají respekt všech soupeřů.

Volleyball Nymburk – EGE České Budějovice 3:0 (14,24,18)

Sestava:   Michálek, Nesvačil, Svoboda, Hruška, Kohlmann, Melich, Vičar.

Střídali:  Zemánek, Urban, Melich

VÁNOČNÍ OSLAVA VOLEJBALU

Druhý den v sobotu se hrálo v Nymburce. Soupeřem jim byl druhý tým v tabulce Sokol Dobřichovice, který má v kádru velice ostřílené a zkušené borce. Toto utkání bylo i posledním domácím utkáním a klub v rámci zápasu uspořádal „vánoční den“ pro všechny diváky i pro svoje mládí. Podařilo se touto akcí přivést do hlediště velké množství diváků a fandů volejbalu. Všichni byli překvapeni ohromující kulisou ihned od úvodu utkání a plné hlediště se začalo příjemně bavit. Skvělý komentář Jirky Urbánka burcoval hráče k obětavým zákrokům a diváky k bouřlivému prostředí. Utkání probíhalo ve skvělé atmosféře, hráči se překonávali a hrál se velice pohledný volejbal. Úvod zápasu opět zvládli na jedničku domácí hráči, kteří hýřili sebevědomým nabitým v předchozích vítězných zápasech. První set vyhráli Nymburáci poměrně suverénně a byli překvapeni jak favorita zaskočili. Dobřichovice jsou však velmi zkušeným týmem a v druhém setu se výrazně zlepšili a především zpřesnili svoji hru. Domácí se sice „prali“, ale soupeř v druhém setu byl lepší. Stav se vyrovnal na 1:1 a začínalo se prakticky znovu. V třetím setu se hra vyrovnala, oba týmy se přetahovaly ve vedení a hrál se krásný volejbal. Domácí hráči stále bojovali a podpořeni bouřlivou diváckou atmosférou dotáhli set do vítězství. Hráči Dobřichovic se nechtěli vzdát a ve čtvrtém setu to vypadalo na jejich koncert. Jasně vedli až o sedm bodů, ale ani to jim nakonec nestačilo. Domácí se začali překonávat a fandící diváci jim pomáhali postupně skóre stahovat. Závěr setu patřil už jen a pouze domácím, kteří vyhráli další důležitý zápas a mohlo se začít slavit. „Děkovačka“ divákům a poté vánoční oslava všech v hledišti. Prostě ideální vánoční nálada podpořená krásným sportovním úspěchem.

Navíc se vedení i trenérům klubu podařila výborná akce s představováním mládežnických družstev klubu. Jednotlivé týmy klubu byly představeny v průběhu utkání, hráči a hráčky si dopřáli chvilku slávy na palubovce a plné hlediště, včetně hráčů jim zatleskalo a popřálo jim hezké volejbalové zážitky ve svých mládežnických soutěžích.

Tímto vítězstvím se domácí dostali v průběžném pořadí 1.ligy až na 3.místo, což je pro všechny zúčastněné obrovským překvapením. Družstvo si po rodících se těžkých začátcích družstva sedlo a nyní začíná předvádět výborný volejbal, a to nikdo z nás na začátku nepředpokládal. Přejeme všem hráčům, aby měli stejnou chuť do hry i nadále.

Volleyball Nymburk – Sokol Dobřichovice 3:1 (15,-19,21,20)

Sestava:   Svoboda, Hruška, Melich, Kohlmann, Nesvačil, Michálek, Vičar.

Střídali:  Zemánek, Budík, Urban