Muži v 1.lize na jedničku

NYMBURÁCI NEZKLAMALI

Prvoligoví volejbalisté Nymburka zajížděli po pauze na hřiště posledního týmu do Rakovníka. Do utkání jsme tudíž vstupovali s jednoznačným cílem získat plný počet bodů. Celý tým k utkání nastoupil zodpovědně a koncentrovaně. Nic nechtěl nechat náhodě i přes zdání, že domácí tým Rakovníka, složený převážně z mladých nadějí českého volejbalu, by měl být snadným soustem. Od začátku jsme hráli precizně s minimem chyb a soupeře jsme navíc zatlačili servisem do těžko řešitelných pozic. Druhý set se domácí mladí hráči Rakovníka srovnali a hráli bez bázně a hany. Hra se vyrovnala, ale Nymburáci pokračovali v kvalitním volejbalu. Skóre se sice přelévalo ze strany na stranu až do vyrovnané koncovky. Zde hráči Nymburka prodali svoji zkušenost a domácí donutili do chyb kvalitní obranou. Třetí set Nymburští začali velice laxně především na servisu, kdy hned v úvodu zkazili 3 servisy za sebou. To je trochu rozhodilo a celý set se utápěli v chybách. Domácí podporovaní hlučnými diváky toho využili. Hosté z Nymburka přes nepovedený úvod setu se nevzdali a soupeřův náskok postupně stahovali. Téměř se to podařilo a ve vyrovnané koncovce byli tentokráte šťastnější domácí. Nymburk se po této „facce„ rychle vzpamatoval a do čtvrtého setu hráči Nymburka vlítli jako tajfun. Domácí diváky a především hráče utlumili a šli si jasně za vítězstvím: Od začátku čtvrtého setu byl na hřišti pouze jeden tým a to nymburský. Utkání se dohrávalo v exhibičním tempu k zaslouženému vítězství Nymburka v poměru 3:1 a plnému bodovému zisku.

VK Rakovník - Volleyball Nymburk  1:3 (-17,-22,25,-14)

Sestava:   Michálek, Nesvačil, Svoboda, Hruška, Kohlmann, Melich, Šádek.

Střídali:  Vičar, Zemánek

PLZEŇ NA LOPATKÁCH

Sobotní utkání hráli volejbalisté Nymburka v Plzni, které měli co vracet (první utkání doma ztratili zbytečně 3:0). Povzbuzeni pátečním vítězstvím v Rakovníku nastoupili Nymburáci odhodlaně a s jasným cílem vyhrát.

První set probíhal zpočátku oboustranným oťukáváním až do stavu 12:12. Poté hráči Nymburka zabrali, soupeře zatlačili servisem, dali několik es, navíc ubránili útoky soupeře a po bodové šňůře bylo o vítězi prvního setu jasno. Druhý set probíhal obdobně. Domácí Plzeň se nevzdala a snažila se bojovat, avšak na kvalitně hrající a především málo chybující Nymburk to nestačilo. Nymburáci opět soupeři odskočili až o šest bodů a jasně vyhráli i druhý set. Třetí set se nic nezměnilo a utkání se začalo měnit v exhibici hráčů Nymburka, kdy se do hry dostali postupně všichni hráči. Nymburk zápas zvládl s bravurou a bojovným projevem v současné době nedává soupeřům příliš šancí. Lze si jen přát, aby tento projev i sebedůvěra hráčů vydržela co nejdéle. Toto vítězství nás posunulo dokonce až na 4.místo v tabulce, což je nad očekávání.

Přijďte se sami přesvědčit na vlastní oči, zda vše bude pokračovat i proti silným soupeřům z čela tabulky, a to hned v pátek v Benátkách n/Jiz. (od 20,00 hod.) a hlavně v sobotu v Nymburce od 11,00 hod. v hale na Komendě. Máte poslední šanci v letošním roce vidět prvoligový volejbal v Nymburce. Přijďte a udělejte si společně s námi vánoční pohodu ve sportovním duchu. Při zápase budou představena i jednotlivá mládežnická družstva klubu.

USK Slavia Plzeň - Volleyball Nymburk  0:3 (-15,-18-16)

Sestava:   Svoboda, Hruška, Melich, Budík, Urban, Zemánek, Šádek.

Střídali:  Vičar, Zemánek, Budík, Urban