Nymburští volejbalisté stále ve hře

NYMBURŠTÍ VOLEJBALISTÉ STÁLE VE HŘE

Hráči Nymburka si stále udržují naději na postup do play-off. V průběžné tabulce 1.ligy opanují prostředek tabulky a svými výkony přesvědčují stále více, že toto umístění je zasloužené. Lze jen postesknout, že Nymburkům nevyšel příliš úvod sezóny, kdy zbytečně ztráceli body. Nyní si družstvo „sedlo“ a hraje pohledný a bojovný volejbal, který přináší „ovoce“.

Venkovní utkání hráčů Nymburka jsou vždy velkou neznámou. I tentokrát jsme hráli zápasy  na hřištích soupeřů „nahoru, dolů“. Přesto lze říci, že Nymburáci dosáhli na cenné body v Brně, kde po nepříznivém vývoji zápasu (průběžný stav 2:1 pro Brno) zápas vybojovali a zvítězili 3:2. Bojovnost i vůle po vítězství dělá ve sportu své.

Další utkání jsme hráli v Hradci Králové. Zde se zdálo, že bychom mohli bodovat, ale neúčast mnoha hráčů základní sestavy se nakonec projevila. Nymburk prohrál 3:1 a ztratil body. Přesto nelze upřít snahu a bojovnost dalších hráčů Nymburka, kteří tolik nenastupují v jiných utkáních, ale tentokrát i velká bojovnost na soupeře nestačila.

Volejbal Brno „B“                -           Volleyball Nymburk              2:3  (-19,20,20,-18,-8)

Slavia Hradec Králové         -           Volleyball Nymburk              3:1  (19,-17,15,19)

Tento víkend jsme hráli dvojutkání proti týmu z České Lípy, která je v tabulce poměrně překvapivě na 4. místě. Naši hráči se však nezalekli a do prvního vzájemného utkání vlítli jako tajfun. První set byl plně v naší režii a soupeři jsme nedovolili téměř nic. Takováto situace ve volejbalu je velice zrádná, jelikož bídně hrající soupeř se mohl jenom zlepšit, a to se také stalo. Druhý set Nymburáci tahali většinou za kratší konec až do samé koncovky 22:22. Tady se hrálo o každý bod a trpělivější domácí Nymburk byl odměněn úspěchem i v tomto druhém setu. Vedení 2:0 bylo zcela zasloužené, protože hráči bojovali a rvali se o každý míč. Na soupeři bylo znát také velké odhodlání a chtěli ukázat, že jejich čtvrté místo v tabulce není náhodné. Třetí set se začal opět vyvíjet více v režii domácího Nymburka a hosté po prohrané koncovce v druhém setu už nekladli takový odpor. Domácí skóre trpělivě navyšovali a soupeře jasně přehráli. Nymburk podal jeden z nejlepších výkonů v sezóně a dokázal, že do středu tabulky patří. Celý tým hrál v bojovném duchu a odvážně.

Odveta v České Lípě byla úplně jiná, jelikož z našeho kádru chyběly hned tři opory – Dan Kohlmann a Marek Nesvačil jeli na extraligové utkání s VK Karbo Benátky n/Jiz. do Příbrami a Ondra Michálek si plnil svoje pracovní záležitosti. Nymburáci vstoupili do utkání velice pozitivně naladěni s chutí si zahrát. Průběh prvního setu toho byl důkazem a hrála se vyrovnaná partie až do koncovky. Zde rozhodla lepší obrana a jistější útok nymburských hráčů. Druhý set jsme začali rozpačitě a s mnoha chybami, čehož domácí Lipáci využili a srovnali na 1:1. Třetí set se opět vyrovnal, Nymburáci zpřesnili hru a dotáhli set do vítězství. Poté to vypadalo, že bychom mohli utkání urvat pro sebe, ale výpadek, především na přihrávce a útoku, v druhé části čtvrtého setu znamenal srovnání skóre na 2:2. Domácí hráči z České Lípy se rozehráli, „bouchli jim saze“ a i v pátém setu pokračovali velice aktivně a hosty z Nymburka už nenechali nadechnout. Přes prohru 3:2 je získaný bod příjemnou odměnou i když trošku hořkou. Vítězství bylo velice blízko. Kluci si pochvalu za předvedený výkon jistě zaslouží.

Volleyball Nymburk – Lokomotiva Česká Lípa  3:0 (13,26,16)

Sestava:   Michálek, Nesvačil, Svoboda, Hruška, Kohlmann, Melich, Šádek.

Střídali:  Vičar, Schweiner

Lokomotiva Česká Lípa – Volleyball Nymburk  3:2 (-27,19,-21,19,8)

Sestava:   Svoboda, Hruška, Melich, Budík, Urban, Zemánek, Vičar.

Střídali:  Schweiner, Charouzek, Šádek