Muži v play-off překvapují.

MUŽI V PLAY-OFF PŘEKVAPUJÍ.

První zápasy play-off začínali muži Nymburka u silného soupeře v Turnově. Nymburáci jeli na palubovku soupeře odhodlaní a v bojové náladě. Turnov posílený o mladé hráče z extraligového týmu Dukly Liberec je jasným favoritem této série hrané na tři vítězné zápasy.

Páteční duel začal zostra, oba týmy předváděli kvalitní i pohledný volejbal a o skóre se přetahovaly. Ani jeden z týmů si nevypracoval výraznější náskok a v napínavé koncovce byli nakonec úspěšnější hráči domácího Turnova. Druhé dějství však přineslo obrat, kdy naši hráči ještě zvýšili obrátky a hráli opravdu na hraně svých možností. Soupeře začali přehrávat, výborně podávali i bránili a hráči Turnova ztratili svoji jistotu a začali být nervózní. Toho Nymburáci využili a další dva sety získali pro sebe. Čtvrtý set začal pro Nymburk nepříliš šťastně, jelikož se trenérovi podařila nepříjemná minela v postavení do úvodu setu a hráči byli touto situací zaskočeni. Tento set se opravdu nepovedl a bylo srovnáno na 2:2 na sety. Tato nepříjemná situace ohledně chybného postavení však hráče do dalšího průběhu nabudila o to více a do rozhodujícího setu šli hráči odhodlaní na hřišti nechat vše. Hned od úvodu to bylo znát a svým kvalitním výkonem jsme soupeři nic nepovolili. Svůj náskok jsme stále navyšovali až do vítězného konce. Překvapení bylo na světě. Hráči Nymburka zaslouží absolutorium ve svém přístupu a předváděné hře. Hrál se oboustranně velmi kvalitní volejbal.

Sobotní pokračování série se hrálo opět v Turnově. Nymburáci byli po pátečním vítězství pozitivně povzbuzeni a nastupovali do zápasu opět odhodláni rvát se o další úspěch. Domácí Turnov byl opět zaskočen a jejich hráči byli hodně nervózní z průběhu série. První set Nymburk nenechal nikoho na pochybách, že páteční výhra byla pouze náhodou. Hráli opět precizně a domácí Turnov přehráli. Vedení 1:0 na sety nás trošku ukolíbalo, soupeř zamíchal sestavou a v druhém setu se karta otočila. Třetí set se naši hráči opět zkoncentrovali a soupeře překonali. Hrál se opět hezký volejbal. V dalším průběhu soupeř zpřesnil svoji hru, lépe podával a hlavně bránil náš útok. To přinášelo soupeři potřebné body navíc a opět se šlo do tie-breaku. Tentokráte jsme tahali za kratší konec my. Nemohli jsme se dostat zpět k našemu kvalitnímu volejbalu, přespříliš jsme chybovali a soupeř urval vítězství pro sebe. Série je tudíž zatím srovnána na 1:1 na zápasy.

Přesto byl výkon obou týmů nadprůměrný a Turnov bez hráčů liberecké Dukly by měl opravdu velké starosti. Svědčí to o tom, že naši mladí hráči k play-off přistoupili zodpovědně a favoritovi nechtějí darovat nic zadarmo. Můžeme se jen těšit na domácí zápasy tento pátek 9.2. (19,45 hod.) a v sobotu 10.2. (18,00 hod.) opět se stejným soupeřem z Turnova. Přijďte naše hráče povzbudit. Play-off je opravdu hezký zážitek a kluci bojují seč mohou.

Neváhejte a přijďte povzbuzovat do hlediště na Komendu. Kluci si vaši přízeň letos zaslouží.

Zikuda Turnov - Volleyball Nymburk            2:3 (23,-19,-28,13,-10)
Zikuda Turnov - Volleyball Nymburk            3:2 (-25,20,-22,21,8)

Stav série zatím 1:1 na zápasy a pokračování už tento pátek a sobotu v Nymburce !!!