Muži Nymburka si zajistili postup do play-off !

MUŽI NYMBURKA SI ZAJISTILI PLAY-OFF.

Předvánoční i novoroční období bylo pro volejbalisty Nymburka velice úspěšné. Poslední kola před Vánocemi se muži předvedli ve skvělém světle a po výborných výkonech získali ve třech utkáních tři vítězství a také plný počet bodů. Tyto výsledky je posunuly až na 6.místo v tabulce. Po těchto zápasech následovala pauza.

Po novém roce se začalo až 12.ledna 2018 na hřištích soupeřů. Muži Nymburka měli poměrně těžké soupeře z čela ligy. V pátek hráli v Turnově, kde působí řada mladých hráčů z liberecké Dukly. Naši muži začali sice dobře, ale postupem času se projevilo tréninkové sváteční manko. Turnov si v dalším průběhu utkání počínal jistě a dotáhl utkání na svou stranu 3:0. Hrálo se před příjemnou diváckou kulisou, kde byli slyšet i fanoušci Nymburka. Naši diváci byli příjemným povzbuzením pro hráče, ale ani to nestačilo.

Sobotní utkání jsme hráli opět venku a to u čtvrtého týmu na MFF Praha. Nymburáci byli odhodlaní se rvát o cenné body. Od začátku to bylo znát a první set vyzněl poměrně jasně ve prospěch Nymburka. Druhý set se však domácí hráči srovnali a produkovali agresivní i přesný volejbal. To Nymburkům začalo tropit komplikace a nemohli se dostat do potřebného volejbalového klidu. Byla na nich vidět přílišná snaha až to přinášelo na ruce nervozitu a z toho plynoucí chyby. Soupeř vyhrál následující dvě sady a zápas se zdál rozhodnutý, jelikož ve čtvrtém setu vedli Pražáci už dokonce o osm bodů.Přesto hráči Nymburka nic nevzdali a bojovali dál. To se jim vyplatilo a stav čtvrtého setu nakonec otočili ve svůj prospěch. Pátý rozhodující set začali lépe hráči MFF, ale postupně se projevila větší bojovnost Nymburáků, kteří si už zápas nenechali vzít. Výhra 3:2 znamená jistý postup do play-off a to lze považovat za obrovský úspěch. Nymburští mladí hráči dokázali překonat svůj stín a play-off je pro ně krásnou odměnou.

Tento týden hrajeme poslední utkání dlouhodobé části proti týmům ČZU Praha „B“ a EGE České Budějovice. Zde se rozhodne pouze o tom z jakého místa vstoupíme do play-off, které začíná 2.-3.února pravděpodobně u soupeřů To se však ještě uvidí, a proto sledujte naše webové stránky (www.volleyball.cz).

Volleyball Nymburk – Dobřichovice               3:1 (15,16,-18,18)

Volleyball Nymburk – Velké Meziříčí              3:1 (13,-22,16,23)

Volleyball Nymburk – kadeti ČR (ČVS)          3:0 (23, 11,23)

Turnov – Volleyball Nymburk                         3:0 (23,21,22)

MFF Praha – Volleyball Nymburk                  2:3 (-18,19,24,-21,-13)

Přijďte povzbudit mladý nymburský tým a užít si příjemné sportovní večery.