Žáci v Českém poháru opět skvělí.

ŽÁCI V ČESKÉM POHÁRU OPĚT SKVĚLÍ.

Družstvo starších žáků Volleyball Nymburk hraje velmi dobře v celostátní soutěži Českém poháru. Tentokráte naši žáci hráli turnaj v Českých Budějovicích a chtěli si udržet svoje nádherné umístění v průběžném pořadí. Tým nymburských žáků byl hráčsky nepatrně oslaben o dva blokaře, kteří momentálně nebyli k dispozici a o jednoho zraněného smečaře. Družstvo odjelo do Budějovic už v pátek odpoledne a turnaj začínal až v sobotu ráno. V úvodním utkání nastoupili naši žáci proti Kladnu, které je více než vyrovnaným soupeřem. Kladno přijelo kompletní a mělo velkou motivaci nás porazit, jelikož letos se jim to ještě nepodařilo. Hned od úvodu byli Kladeňáci lepším týmem a i přes to, že naši kluci bojovali a snažili se, tak na soupeře to nestačilo. Turnaj jsme tedy začali prohrou, ale kluci neklesli na mysli a hrálo se dál. Další utkání proti Českému Krumlovu slibovalo také velký boj. Naši žáci však hráli obětavě a soupeři svým kvalitním servisem i bojovnou hrou v poli moc nedovolovali. Tento zápas jsme nakonec vyhráli 2:0. Třetí sobotní utkání jsme hráli s týmem Odolena Vody a opět jsme čekali vyrovnaný boj. Tentokrát jsme byli opravdu lepší a soupeře jsme poměrně jasně přehráli a vyhráli 2:0. Poslední čtvrté utkání nás čekal domácí tým Českých Budějovic „B“, který je také na podobné úrovni jako my. Hrál se hezký volejbal s mnoha výměnami a nebyl vůbec jednoduchý. Naši kluci si udrželi potřebné napětí ve hře, hráli trpělivě a bojovali o každý míč. To přineslo kýžený úspěch a opět vítězství 2:0. Kluci si za sobotu zaslouží velkou pochvalu, protože bojovali, hráli s chutí a dokazovali svoji sílu.

Nedělní turnajový program jsme začínali opět proti domácímu týmu Budějovicím „A“, které je v průběžném pořadí před námi. Soupeř byl favoritem a i začátek zápasu tak vyzněl. Budějovice nás k ničemu moc nepustili, ale v koncovce setu jsme se zlepšili. První set vyhráli domácí. Druhý set pro nás začal mnohem lépe a získali jsme nad soupeřem převahu. Kluci hráli odvážně  a to přinášelo ovoce v zisku náskoku v setu až o osm bodů. Poté Budějovice vystřídali a vraceli se do hry, dokonce v závěru srovnali, ale to bylo vše. Naši žáci vyhráli druhý set, což se dá považovat za velký úspěch. Třetí set však domácí opět zaveleli k útoku, my jsme sice hráli obětavě, avšak soupeř vítězství těsně uhájil a vyhrál 2:1. Přesto jsme ukázali svoji sílu. V druhém utkání proti kvalitně hrající Kometě Praha se to projevilo. Kluci chtěli vyhrát a vyšší kluky z Prahy přehráli svojí šikovností. Zápas to nebyl jednoznačný a náš cíl uhrát v tomto turnaji druhé místo se začal naplňovat. Navíc Kladno ztrácelo půdu pod nohama, začalo prohrávat i se slabšími soupeři a to byla voda na náš mlýn. Poslední utkání proti slabšímu soupeři z Ústí n/Lab. se z naší strany vůbec nepovedlo. Kluci ztratili koncentraci a měli jsme co dělat, abychom s horším týmem z Ústí vůbec obstáli. Trápili jsme se a ve vyrovnaných koncovkách, kdy soupeř měl vždy setbol, jsme nakonec uspěli a vyhráli 2:0. Tento zápas se nám vůbec nepovedl,ale naši kluci ukázali pevnou vůli a koncovky zvládli.

Turnaj v Českých Budějovicích vyhrál domácí tým bez prohry a na skvělém druhém místě skončili naši žáci Volleyball Nymburk!

V celkovém pořadí Českého poháru jsme nyní na 9.místě, a to je výborná vizitka pro naše kluky. Další pokračování Českého poháru bude až v novém roce a pořadatelem dalšího turnaje bude náš klub Volleyball Nymburk. Budeme hrát doma na Zimáku v Nymburce ve dnech 27.-28.1.2018! Další podrobnější informace se včas dozvíte na našem webu: www.volleyball.cz.

Družstvo hrálo na turnaji v Budějovicích v této sestavě – Richard Čermák, Martin Červinka, Tobiáš Daneš, Tomáš David, Oliver Hnát (pouze v neděli), Filip Hrouzek (zraněný), Matěj Mikoláš, David Novák, Martin Rumler, Ondřej Skořepa. Trenéry jsou Jindřich Licek a Martin Valter.