Žáci drží v kraji 3. místo.

ŽÁCI DRŽÍ V KRAJI 3.MÍSTO.

Žáci hráli další kolo krajského přeboru v domácím prostředí v Nymburce. V prvním utkání nastoupili proti velmi silnému týmu z Kolína. Na zimák přišlo i mnoho našich příznivců a vytvořilo příjemnou diváckou kulisu. Kolín patří letos mezi nejlepší v této kategorii v ČR. Naši kluci začali s přílišným respektem a vůbec si nevěřili. Žáci Kolína úvod utkání jasně opanovali a naši kluci se trápili i v jednoduchých situací. Byla to škoda, protože s každým soupeřem se dá hrát a bojovat. Postupně se nymburským klukům podařilo dostat do zápasu a hned zápas vypadal jinak. Muselo se hrát o každý bod a nic nebylo zadarmo tak, jako v úvodu. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 16:16, kdy Kolínští museli hodně zabrat, aby vyhráli. To se jim podařilo, ale naši kluci už hráli na naše poměry výborný volejbal. Nakonec jsme sice prohráli 2:0, ale bylo to se vztyčenou hlavou.

Druhý zápas jsme hráli opět proti velmi silnému soupeři z Příbrami. V našem týmu nastoupili další hráči, aby předvedli co v nich je. Začátek byl však stejný jako v prvním zápasu. Kluci hráli příliš bojácně a soupeř toho využíval bez potíží. Nijak jsme jim neškodili a byla to škoda, protože jsme kazili i triviální míče. První set byl jednoznačný a Příbram vedla. Druhý set byl z naší strany odvážnější i přesnější a Příbram se měla co otáčet, aby si nezkomplikovala vítězství. To se jim podařilo a přes náš výrazně lepší výkon jsme prohráli i druhý set. Příbram je v současné době, stejně jako Kolín, pro nás nedostižná a somaticky i technicky výrazně vyspělejší. Na takovýto volejbal prostě zatím nemáme recept.

Poslední nedělní utkání však mělo být o něčem jiném. Nastoupili jsme proti Odoleně Vodě a v tomto zápase jsme byli mírným favoritem my. Zpočátku to však z naší strany byla katastrofa a soupeři stačilo dávat jistý servis a naši kluci se utápěli v triviálních chybách. Náš výkon byl opět jak na houpačce a hráli jsem „pod psa“. Postupně se naši žáci srovnali a začali produkovat naší přesnější i bojovnější hru. Vše jsme zpřesnili a soupeře jsme dostávali pomalu pod sebe. V druhé části prvního setu jsme už byli lepším týmem a Odolku jsme v prvním setu udolali. Druhý set jsme už byli nahoře a soupeře z jistotou přehrávali. Byl to úplně jiný volejbal z naší strany než v prvním dějství. Vítězství 2:0 v náš prospěch bylo zasloužené a dá se říci, že i jasné.

Dokazujeme, že patříme hned za nedostižnou dvojici Kolín a Příbram, a to je výborným vkladem do dalších bojů o postup na Mistrovství ČR žáků. Jen tak dál. I tento turnaj pro nás dopadl velmi dobře a v tabulce se držíme za favorizovanou dvojicí soupeřů.