Muži Nymburka zatím osmí.

MUŽI NYMBURKA ZATÍM OSMÍ.

Nymburk v pátek nastoupil doma proti loňskému vítězi 1.ligy týmu Turnova. Očekával se hezký volejbal, jelikož oba týmy byly v plných sestavách. V družstvu Turnova nastupuje řada bývalých extraligových hráčů doplněná o ty současné mladé extraligové hráče z Dukly Liberec (Indra, Kunz, Ducháč, Piskáček). Utkání začalo takovým nemastným neslaným výkonem z obou stran. Bylo to oťukávání a od domácích se postupně čekal nějaký bojovnější výkon. Ten však nepřišel a spolehlivě hrající hosté se bez potíží drželi. V závěru prvního setu sice Nymburk vedl 24:22, ale po triviálních chybách v koncovce nakonec podlehl. Tyto zbytečné chyby se odrazili i do dalšího průběhu. Domácí se nemohli dostat do tempa a nechybující soupeř toho bez potíží využíval. I druhý set v koncovce vyhráli zkušenější hráči Turnova. Třetí set už to vypadalo na jednoznačnou záležitost pro Turnov, ale domácí se vrátili do setu a celé utkání se snažili nějak zdramatizovat. To se však v koncovce opět nepovedlo, především kolapsem domácích na servisu. Poslední čtyři servisy zkazili a tím nabídli soupeři vše, co potřeboval k vítězství. Turnov tuto nabídku využil a zvítězil 3:0. Přesto byl zápas napínavý a vyrovnaný, avšak bohužel zápasu chybělo potřebné napětí, které vyburcuje i diváky, kteří se tentokráte sešli v hojném počtu.

Druhý den muži Nymburka nastupovali proti MFF Praha, které bylo jistě přijatelnějším soupeřem. MFF do letošní sezóny vlítlo výbornými výsledky a není se čemu divit. Tým posílil také o několik bývalých extraligových hráčů, a to je znát. Nymburk byl v sobotním utkání odhodlaný vlítnout do zápasu bojovněji a odvážněji. Hned od úvodu bylo nasazení domácích zřetelné a soupeř hrál příliš chladnokrevně, ale precizně. Průběh utkání byl vyrovnaný a bojovnost domácích slavila v prvním setu úspěch. Poté hosté ještě více zpřesnili a donutili domácí k chybám, které byly potrestány ztrátou druhého setu. Třetí set vyzněl, v pohledném zápase, opět pro Nymburk a už se zdálo, že soupeř byl zlomený. Opak byl však pravdou. Zkušení hosté se vrátili do hry a čtvrtý set vyhráli. Stav byl 2:2 a rozhodoval zkrácený tie-break. Zde nadšeně hrající domácí už nikoho nenechali na pochybách a vyhráli po vydařeném výkonu 15:9 a celé utkání 3:2.

Volleyball Nymburk – Zikuda Tiurnov           0:3
Volleyball Nymburk – MFF Praha                         3:2