Žáci opět skvělí.

ŽÁCI OPĚT SKVĚLÍ.

Starších žáci Volleyball Nymburk má nabitý program. Minulý víkend hráli první turnaj krajského přeboru v Kolíně. První utkání nastoupili proti vyrovnanému týmu z Kladna. Utkání začalo vyrovnaně a bylo vidět, že to nebude ani pro jednoho ze soupeřů snadný zápas. Stav byl vyrovnaný do poloviny, kdy nymburští zpřesnili hru a využili několika zaváhání soupeře. První set dotáhli v poklidu do vítězství. Druhý set vypadal úplně jinak. Nymburk vypadl z role a soupeř hrál nebojácně a odvážně. Minimálně chyboval a žáci Nymburka jakby zapomněli hrát volejbal. Stav byl hrozivý 19:5 pro Kladno. Přesto se Nymburk nevzdával a rychle dotahoval. Opět se vrátil ke svojí bojovné a živé hře. Dokonce se našim žákům podařilo skóre srovnat na 23:23 a mále se konal volejbalový zázrak. Nic však z toho nebylo a Nymburk prohrál druhý set. Musel tudíž rozhodnout třetí set. Tady Nymburk už hrál svojí hru a od začátku vedl. Za stavu 14:9 sice soupeř začal mohutně stahovat, ale žáci Nymburka už nedopustili další drama a vyhráli 15:12 a celkově 2:1. Toto vítězství je pro nymburské kluky velice cenné.

Další zápas hrál Nymburk proti relativně slabšímu soupeři z Kralup n/Vlt. Źáci Nymburka k tomuto zápasu přistoupili zodpovědně a nikoho nenechali na pochybách, kdo je pánem na hřišti. Nymburk vyhrál jednoznačně 2:0.

Poslední zápas hrál Nymburk proti velice silnému soupeři, a to Příbramskému „A“ týmu. Příbram je konsolidovaný, volejbalově i somaticky vyspělý tým. Kluci se zpočátku trochu soupeře zalekli, ale brzy se osmělili a favoritovy pořádně zatápěli. Prohráli sice první set 25:22, avšak hráli hezký volejbal. Druhý set soupeř přitlačil jak v útoku, tak na servisu a kluci z Nymburka se s tím nevyrovnali. Sice nic nevzdali, ale na soupeře nestačili. Byl to však poučný zápas, agresivní a mnohem rychlejší než všechny předešlé zápasy. Nymburští se mají stále co učit a takováto konfrontace je může jenom posunout vpřed.

První turnaj v krajském přeboru dopadl pro Nymburk velmi dobře a v tabulce se drží za favorizovanou dvojicí soupeřů – za Kolínem a Příbramí. Jen tak dál.