Volejbalisté drží vyrovnanou bilanci.

VOLEJBALISTÉ DRŽÍ VYROVNANOU BILANCI.

První liga volejbalistů pokračovala pro nymburské muže na hřištích soupeřů. Páteční utkání se hrálo na horké půdě v Dobřichovicích, které byli ve vedení 1.ligy. Nymburští hráči jeli k soupeři v plné sestavě a všichni jsme byli zvědaví, jak si tento kompletní tým povede. Hned od úvodu se hrál kvalitní volejbal, ani jeden ze soupeřů nechyboval až do půlky prvního dějství. Zde jsme si vybrali slabší chvilku a Dobřichovice se dostali do 4 bodového trháku. Poté přišel na servis nymburský smečař Michal Drdoš a výborným servisem zatlačil a dotáhnul náš tým do mírného vedení. Po této sérii domácí evidentně znervózněli a zdaleka se jim tolik nedařilo. Šlo se do vyrovnané koncovky, kterou jsme ovládli těsně o dva body. Získaný první set nám sice dodal více důvěry i odvahy, ale zkušení domácí se nenechali vykolejit. Druhý set hráli Dobřichovice velice přesně a to na chybující Nymburk stačilo. Stav se vyrovnal na 1.1 na sety. Třetí set byl opět vyrovnaný, domácí stále vedli, ale opět zaúřadoval servis Nymburka. Mladý Ivo Hulpach rozstřílel domácí přihrávku a Nymburk šel do vedení 2:1. Čtvrtý set byl opět tahanicí až do koncovky a opět servis slavil úspěch, avšak tentokráte soupeře. Dan Hykš dal v konci 3 přímé body a urval vedení pro Dobřichovice. Musel tudíž rozhodnout 5.set. Byl to boj se vším všudy a hrál se stále pohledný volejbal. Nymburk od začátku setu stále mírně vedl a při vedení 12:9 přišel na servis Pavel „Čuda“ Šlechta a zaúřadoval dal 2 přímé body a bylo z toho rozhodující vedení. Soupeř sice nepatrně stáhnul, ale překvapení bylo na světě. Nymburk vyhrál 3:2 a odvezl si dva cenné body do tabulky.

Druhý den hrál Nymburk u nováčka soutěže ve Velkém Meziříčí. Tady jsme předpokládali, že bychom mohli urvat všechny body. Skutek byl však jiný a to z několika důvodů. Nymburští hráči už nebyli komplet a řada opor jim chyběla. Navíc se projevil páteční pětisetový zápas a tudíž u některých hráčů únava. Domácí Velmez hrál odvážně a bojovně, zato Nymburk se trápil a nebyl schopen odolávat náporu domácích. Vedení 2:0 pro Velmez bylo zasloužené a utkání se schylovalo k jednoznačnému závěru. Ve 3.setu domácí vedli dokonce už 19:12 a nic nenasvědčovalo obratu. Poté opět nymburským zafungoval servis a kapitán týmu Pavel Šlechta zvednul prapor. Servisem otočil stav až na 20:19 pro Nymburk a ve vyrovnané koncovce Nymburk uspěl. Nečekaný obrat byl pro domácí studenou sprchou a Nymburk čtvrtý set opět vyhrál. Šlo se do rozhodujícího tie-breaku. Domácí se opět vrátili do hry a vedli už 14:10. Poté se nymburským zadařilo a dotáhli až na 14:14, ale to bylo vše. Domácí vyhráli a získali cenné 2 body. Nymburk nezklamal a získal 1 bod.

Celkově se Nymburk drží v polovině tabulky, což je velice slušný začátek soutěže.

Sokol Dobřichovice – Volleyball Nymburk               2:3
Volejbal Velké Meziříčí - Volleyball Nymburk          3:2

Pozor – domácí utkání 1.ligy mužů v Nymburce !!!