Žáci překvapením v Českém poháru.

ŽÁCI PŘEKVAPENÍM ČESKÉHO POHÁRU.

Družstvo starších žáků Volleyball Nymburk zatím mile překvapuje. Minulý víkend žáci hráli kvalifikaci o nasazení do dalších turnajů v Českém poháru (celorepubliková soutěž) v Hradci Králové. Kluci se takovéto soutěže účastnili poprvé a hned se uvedli skvělým výkonem i výsledkem.

Sobotní úvodní utkání proti jednoznačnému favoritovi sice prohráli, protože nastupovali s přílišným respektem, ale ve druhém setu se osmělili a nepříjemně soupeře trápili. Tento dobrý úvod přispěl k tomu, že se kluci osmělili a věděli, že se mohou prát o vítězství. Druhý zápas proti Českému Krumlovu byl už z naší strany odvážnější a to vedlo i k vytouženému prvnímu vítězství v turnaji. Třetí zápas jsme hráli proti Ústí nad Labem a kluci si už věřili a to také bylo vidět na naší hře. Nenechali nikoho na pochybách a hráli pohyblivý a hezký volejbal. Vítězství bylo na naší straně a z úvodní kvalifikační skupiny jsme překvapivě postupovali dále z 2. místa.

Další utkání bylo prolínací a velice důležité pro další vývoj kvalifikace. Hráli jsme proti silnému soupeři Českým Budějovicícm „B“ a kluci hráli opravdu odvážně a s velkým nasazením. Soupeř byl vyrovnaný, avšak naše obrana byla fantastická. Soupeř si s ní nedokázal poradit a to vedlo k našemu vítězství a k dalšímu překvapivému kroku při postupu v kvalifikaci. Tímto vítězstvím jsme se prodrali mezi 12 nejlepších týmů!

Druhý den v neděli nás čekali ještě kvalitnější soupeři - Prosek Praha a Sokolov. Hrálo se opět o hodně, kdy jsme bojovali o postup do první osmičky a tudíž mezi elitu žákovského volejbalu v Čechách. Úvodní zápas proti pražskému Proseku byl z naší strany opět úchvatný. Hrál se vyrovnaný duel a až ve vypjaté koncovce, kdy soupeř i my jsme měli setboly, jsme nakonec vyhráli a ujali se vedení 1:0 na sety. Druhý set kluci pokračovali v odvážném a bojovném výkonu a soupeře zatlačili. Druhý set vyhráli a mohli pomýšlet na neuvěřitelný postup. Další utkání proti Sokolovu bylo soubojem o vítězství v této skupině a přímým soubojem o postup mezi 8 nejlepších týmů v Českém poháru. Byl to boj se vším všudy. Soupeř byl velmi silný a byl přeci jenom více údernější než naši menší hráči. Přesto jsme soupeře dokázali držet pod sebou a první set vyzněl v náš prospěch. V dalším setu jsme však vypadli úplně z role a najednou jsme z ničeho nic přestali hrát. Byl to takový „black out“, kterého soupeř bez potíží využil. Šlo se tudíž do třetí rozhodující sady. Tu jsme opět začali v útlumu a prohrávali jsme už 5:1. Poté se kluci opět vzchopili a začali bojovat jako o život, a to přinášelo potřebné body navíc. Soupeře jsme stahovali a šlo se do vyrovnané koncovky.  Hrálo se o vše. Dobrý servis a obětavé zákroky v obraně nám opět přinesly potřebné body navíc. Stav jsme otočili a vedli jsme 14:13 a soupeř šel na servis. Vše bylo tudíž otevřené. V tu chvíli zahrála v náš prospěch psychika, když soupeř poslední nesmírně důležitý servis poslal do sítě a my jsme vybouchli nadšením. Postup mezi nejlepších osmičku byl na světě. Kluci i celý tým si to zasloužil a vybojoval překvapivý postup mezi nejlepší do příštího turnaje!!!

Další turnaj nejlepších osmi týmů bude na pořadu 4.-5.11.2017 v České Lípě. Soupeři jsou opravdu nesmírně silní – Dukla Liberec, Volejbal Kolín, Loko Česká Lípa, Jihostroj České Budějovice, Slavia Hradec Králové, ČZU Praha, Volejbal Příbram – vesměs volejbalová centra mládeže!!! A Volleyball Nymburk je mezi nimi!

Tento turnaj bude opravdu těžkou zkouškou, alespoň si vyzkoušíme opravdu nejlepší mládežnický volejbal, který se hraje v Čechách!!!

Družstvo hrálo v této sestavě – Richard Čermák, Martin Červinka, Tobiáš Daneš, Ondřej Danzer, Tomáš David, Oliver Hnát, Filip Hrouzek, Matěj Mikoláš, David Novák, Martin Rumler, Ondřej Skořepa. Trenéry jsou Jindřich Licek a Martin Valter.