1.liga mužů začala

VOLEBALOVÁ LIGA MUŽŮ ZAČALA.

První liga pro muže Nymburka odstartovala v Brně. Tým Brna je zálohou extraligového družstva a je tradičním a silným družstvem v 1.lize. Je složeno převážně z mladých nadějných volejbalistů, kteří jsou členy výběrového centra mládeže.

Nymburk letos výrazně obměnil tým a především omladil. Nastupuje zde mnoho mladých hráčů – Jan Pavlíček (letošní Mistr Evropy do 19 let), Ivo Hulpach (19 let, hráč Příbrami a odchovanec nymburského volejbalu), Michal Drdoš (21 let), Patrik Filinger (22 let). Tým dále doplnili zkušenější Jan Stránský a Kamil Urban.

Vstup do soutěže nebyl jednoduchý a navíc byli nymburští oslabeni ze zdravotních důvodů o řadu hráčů. Tým odjel na Moravu pouze v osmi hráčích, ale přesto v bojové náladě. Do utkání vstoupili oba týmy rozpačitě a hrálo se vyrovnaně až do stavu 17:17, kdy tým Nymburka zpřesnil hru, byl odvážnější na servisu a 1.set získal přesvědčivě. To dodalo nymburským potřebnou sebedůvěru. Druhý set však Nymburk začal zbytečnými chybami a dovolil mladým hráčům Brna srovnat krok. Začínalo se znovu. Třetí set Nymburk opět zabral a především méně chyboval. Vedení 2:1 bylo zasloužené a bojovné srdce nymburským vydrželo i nadále. Čtvrtý set byl vyrovnaný a Brno mělo stále mírně navrch, vedlo dokonce 21:18. Poté zvítězila odvaha na útoku i servisu nymburských hráčů a ti otočili strav a zvítězili 3:1. Překvapivé, ale zasloužené vítězství Nymburka bylo na světě. Povedl se skvělý a nečekaný vstup do sezóny.

Druhý den hrál Nymburk ve Starém Městě a snahou bylo zopakovat dobrý výkon z pátečního duelu. Začátek se nymburským vůbec nevydařil, příliš chybovali na servisu, v útoku i na příjmu a to bylo pro přesně hrající domácí vodou na mlýn. Nymburk se sice v dalším průběhu lehce zvednul, ale na kvalitní hru domácích to zdaleka nestačilo. Nymburk prohrál poměrně jednoznačně 3:0.

SK Brno – Volleyball Nymburk               1:3 (-18,18,-21,-23)

VSK Staré Město - Volleyball Nymburk 3:0 (18,23,22)

Pozor – domácí premiéra 1.ligy mužů v Nymburce !!!