Muži stále bojují o play-off.

NYMBURŠTÍ VOLEJBALISTÉ STÁLE BOJUJÍ O PLAY-OFF.

Volejbalisté Nymburka nastupovali k utkání proti Tesle Brno z nevýhodné 9. pozice a šlo jim o hodně. Potřebovali nutně vyhrát, aby si zachovali dobrou pozici pro boj o play-off. Začátek zápasu vyšel Nymburákům výborně a první set soupeře k ničemu nepustili. Vyhráli jasně, ale tento průběh většinou neznamená celkové vítězství. Brno se po první sadě logicky otřepalo a začalo bojovat jak o život a to znamenalo pro hráče Nymburka komplikaci. Druhý set Tesla v koncovce zvládla a začínalo se od znova. Nymburk hrál odhodlaně a šel za vítězstvím. Tento projev přinesl kýžený úspěch a v dalších dvou stech vyhrál, celkově tedy 3:1 a uchoval si dobrou naději do další fáze soutěže.

Volleyball Nymburk – Tesla Brno          3:1 (16,-24,18,20)

V sobotu na Nymburk čekal těžký soupeř, a to vedoucí tým 1.ligy Beskydy. Úvod utkání nás zastihl ve velkém útlumu a soupeř si s námi dělal co chtěl. Opět podobná písnička jako předchozí den, ale jen v opačném gardu. Domácí prostřídali sestavu a začali hrát odvážně bez bázně a hany. Soupeř se dostával pod tlak a už nepůsobil zdaleka tak suverénně. Hrál se krásný bojovný volejbal s dlouhými výměnami. Tento volejbal se musel všem líbit. Stav se v jednotlivých setech rozhodoval až v koncovkách.  Domácí v koncovkách vyrobili zbytečné nevynucené chyby, ze kterých logicky těžili hosté. Nakonec byli šťastnější hosté z Frýdku-Místku a vyhráli 3:1. Škoda, že se nymburským nepodařilo dotáhnout do konce 2 sety a získat alespoň jeden bod do tabulky. Tentokráte si to domácí zasloužili, ale sport je někdy krutý. Přesto předvedený výkon slibuje naději, která by se měla projevit v dalších zápasech o play-off.

Volleyball Nymburk - Beskydy               1:3 (-16,28,-21,-25)

Muži Volleyball Nymburk jsou nyní v tabulce na 8.místě, která je neuvěřitelně vyrovnaná a každý hrací víkend znamená velký posun v tabulce. Nymburk si drží stále příznivou výchozí pozici pro boj o play-off.