Muži překonali herní krizi.

VOLEJBALISTÉ NYMBURKA PŘEKONALI HERNÍ KRIZI.

Nymburský tým nastupoval k dalšímu utkání pod tíhou nevydařeného předchozího víkendu. Proto chtěl proti Chocni napravit svoji reputaci a překonat drobnou herní krizi.

Páteční utkání jsme hráli doma proti mladému týmu z Chocně. Už od úvodu zápasu bylo znát, že nymburští hráči nejsou v pohodě. Hráli sice vyrovnaně, ale křečovitý projev celého týmu byl evidentní. Naopak mladí hráči Chocně se postupem času stále více osmělovali a hráli s velkým nadšením, které jim pomáhalo po celý zápas. Nymburk se ze své „křeče“ nedostal a hrál nezáživný volejbal s mnoha nevynucenými chybami. To znamenalo, že domácí prohrávali poměrně jasně 0:2 na sety. Třetí set se do sestavy Nymburka dostali postupně i další hráči ze střídačky a hru oživili. Nakonec po bojovnějším výkonu uhráli koncovku třetí sady a vypadalo to, že by se hra mohla vyrovnat, popř. otočit. Tomu však hned v úvodu čtvrté sady udělali hráči Chocně útrum a nymburský tým se opět dostal do své křeče. Domácí předvedli  opětovně řadu nevynucený chyb a nadšeně hrající soupeř zápas dotáhl do vítězného konce. Nymburk prohrál 1:3 a předvedený výkon jen potvrdil pokles formy a herní krizi.

Volleyball Nymburk – Choceň                1:3 (-22,-16,23,-16)

V sobotu se hrála odveta proti stejnému soupeři, ale tentokrát na jejich palubovce. Na hráčích Nymburka bylo znát, že chtějí sérii proher zastavit a nastupovali s velkou vervou. První set ukázal, že zlomit nezdar není jednoduché a předvedli opět mnoho nevynucených chyb, které znamenali prohru v prvním setu. Druhý set jako by předznamenával změnu. Nymburk se dostával do „varu“ a začal ukazovat svoji lepší vizitku. Výkon Nymburka se začal zlepšovat a hlavně se zkvalitnil. Choceň se dostávala pod tlak a najednou byl Nymburk lepším týmem. Vůle nymburských hráčů byla obrovská a to znamenalo, že už hráče Chocně nenechali nadechnout a utkání dovedli do vítězného konce 3:1. Nymburk vrátil domácí Chocni prohru a snad překonali i krátkodobou herní krizi.

Choceň – Volleyball Nymburk                1:3 (19,-23,-18,-17)

Muži Volleyball Nymburk jsou nyní v tabulce na 7.místě, která je neuvěřitelně vyrovnaná a každý hrací víkend znamená velký posun v tabulce. Nymburk si drží stále příznivou výchozí pozici pro boj o play-off.