Muži vezou jedno vítězství z venku.

MUŽI HRAJÍ SPOLEHLIVĚ.

Minulý víkend hráli muži na palubovkách nováčků, ale pozor, oba nováčci mají velké ambice. V pátek se hrálo v Brně na Tesle. Tesla je mladý tým a svůj výkon má založený na bojovnosti. Většina z nich prošla sportovním centrem Volejbalu Brno a chtějí se i nadále prosadit na volejbalovém nebi.

Utkání začalo z naší strany vyčkávací taktikou, kdy jsme nadšeně hrajícího soupeře drželi „na uzdě“. V průběhu setu jsme si vytvořili potřebný náskok především výborně servírujícím Víťou Bartůňkem. Mladí hráči z Tesly už nenašli přesnost ve své hře a důležitý první set jsme vyhráli. Další sety byly obdobné. Nadšeně hrající domácí se mermomocí snažili, ale kvalitně ztrátující a přesní hráči Nymburka je nepustili k ničemu. Třetí set byl nejvyrovnanější, kde jsme si v koncovce zachovali chladnou hlavu a hned první mečbol proměnili a to znamenalo výhru 3:0.

Tesla Brno - Volleyball Nymburk           0:3 (-21,-23,-20)

Druhé sobotní utkání se hrálo opět u nováčka z Frýdku-Místku hrající pod názvem Beskydy. Tento tým má ambice na postup a tomu odpovídají i podmínky a složení týmu. Hraje zde několik hráčů, kteří ještě nedávno hráli extraligu. Hned od úvodu utkání domácí Beskydy tlačili „na pilu“ a nedali nám příliš šancí na obrat. Druhý set jsme se vzchopili a dostali domácí pod tlak. Dokonce Nymburáci vedli 18:12 a ani to nestačilo na agresivní hru soupeře. Vše vypadalo na prohru 3:0, ale hráči Nymburka se nevzdávali. Hrál se pohledný volejbal s vyrovnaným průběhem. V koncovce se nám podařilo soupeře konečně zlomit a to znamenalo snížení. Třetí set byl opět vyrovnaný až do koncovky, kdy naši hráči vytvořili zbytečné, nevynucené chyby a soupeř toho využil a vyhrál 3:1. Přesto jsme odehráli výborný zápas a převedená hra odpovídala našim možnostem

Black Volley Beskydy - Volleyball Nymburk  3:1 (18,22,-21,20)

Po těchto odehraných kolech je jasné, kdo bude favoritem soutěže. Jsou to tyto dva týmy – Beskydy a Turnov. Náš tým si zatím uhrál vše potřebné a ukazuje, že bychom měli bojovat někde kolem středu tabulky. Nyní máme odehrané 4 zápasy se skóre 2:2 a dva silné týmy za sebou. Tak nyní si vše nezkazit nějakým zbytečným výpadkem.