Volejbalová liga začala.

První páteční utkání odstartovalo 1.ligu mužů. Nymburští volejbalisté zahojovali doma proti silnému Turnovu. Turnov proti loňské sezóně výrazně posílil o tři extraligové hráče. Dva z mistrovské Dukly Liberec – univerzála Jakuba Vencovského (loňskou oporu Dukly Liberec) a nahrávače Fučíka, dále přišel velmi zkušený blokař z Benátek n/Jiz. Pavel Starý. Rázem jsou turnovští favority na přední umístění v 1.lize.

Vstup do soutěže tentokrát neměli nymburští hráči jednoduchý a také to bylo znát. Turnov vstoupil do utkání jako uragán a Nymburákům nedali šanci. Nymburk i přes výraznou prohru v prvním setu se nevzdal a v druhém setu se postupně zlepšoval. Nad vodou je držel dobře hrající Víťa Bartůněk. Přesto to nestačilo a zkušený i lepší soupeř si vedení pohlídal v koncovce. Třetí set Nymburáci opět bojovali, ale režii utkání drželi v rukách soupeři z Turnova. Turnov zaslouženě a s přehledem vyhrál i třetí sadu a celkově 3:0. Turnov potvrdil svoji sílu a ukázal, že opravdu bude patřit mezi favority soutěže.

Volleyball Nymburk – TJ Zikuda Turnov               0:3 (-14,-22,-21)

Druhé sobotní utkání slibovalo vyrovnanější průběh, jelikož TJ ČZU Praha je na podobné výkonnostní úrovni jako nymburští volejbalisté. Začátek zápasu byl vyrovnaný a vypadalo to na vyčkávající taktiku z obou stran. Nymburáci se osmělili dříve a svým výrazně aktivnějším přístupem soupeři utekli a první set jasně vyhráli. Druhý set se odehrával podobně. Nymburk byl aktivní s kvalitní obranou i spolehlivým útokem a to vyústilo také v pohodlné vítězství. Jednoduché vedení znamená dost často polevení a soupeř častokrát začne hrát „vabang“. Třetí set takto začal. Pražáci vedli na začátku až o čtyři body, ale Nymburkům se vždy podařilo skóre zastavit a stáhnout. Postupně se hra srovnávala a šlo se do vyrovnané koncovky. Tady se nymburským volejbalistům podařil trhák o tři body, který rozhodl. Nymburk vyhrál i třetí set a celkově 3:0.

Kluci předvedli velmi dobrou hru především v obraně a vstup do soutěže si pohlídali. Získali jedno vítězství a jednu očekávanou prohru. Letošní sezóna bude dle předpokladů velice vyrovnaná i zajímavá. Vše můžete sledovat na našich internetových stránkách www.volleyball.cz

Volleyball Nymburk – TJ ČZU Praha   3:0 (16,18,23)