Do play-off ze 3.místa

DO PLAY-OFF Z 3. MÍSTA.

Páteční utkání proti silným Dobřichovicím slibovalo zajímavý souboj. Dobřichovičtí volejbalisté vstoupili do utkání jako uragán a Nymburákům nedali šanci. Nymburk se nevzdal a v druhém setu, který se také nevyvíjel pro Nymburk příznivě, se postupně zlepšoval. Nad vodou je držel dobře smečující Dominik Grus. Druhý set Nymburk otočil a vyhrál. Třetí set Nymburk opět nezvládnul a Dobřichovice jednoznačně vyhráli, ale poté už se začala odvíjet zajímavá a vyrovnaná bitva. Zápas dospěl do rozhodujícího pátého setu. Nymburáci v něm nevyužili několik nabídnutých „bodovek“ a Dobřichovice tím pádem získávali na jistotě a nakonec vyhráli 3:2. Pro Nymburk však i tento získaný bod byl potvrzením výborného 3. místa v dlouhodobé části 1. ligy mužů.

Sokol Dobřichovice – Volleyball Nymburk             3:2 (18,-19,11,-20, 11)

Druhé sobotní utkání lehce oslabený Nymburk hrál proti kompletnímu týmu EGE České Budějovice. Začátek si hosté hlídali a chybující Nymburáci nekladli přílišný odpor. Ve druhém setu Nymburku odešel úplně příjem servisu a tudíž nebylo co řešit. Ve třetím setu se hráči Nymburka nadechli, hráče Budějovic přinutili k chybám a nakonec set Nymburáci vyhráli. Byla to však „labutí píseň“, protože čtvrtý set Budějovice nedali Nymburákům šanci. Celkové skóre tudíž 3:1 pro domácí České Budějovice. Přes tuto prohru se však v tabulce nic nezměnilo a Nymburk obsadil v dlouhodobé části 1.ligy konečné vynikající třetí místo.

EGE České Budějovice - Volleyball Nymburk        3:1 (21,19,-23,19)

Dvě prohry jsou reálným obrazem současného týmu Nymburka, který momentálně nehraje v optimální formě. To však nic neznamená, jelikož teprve koncem ledna začínají tuhé boje v play-off. Nymburk bude začínat v domácím prostředí dvěma zápasy a soupeřem mu budou opět EGE České Budějovice. Čtvrtfinále se hraje na tři vítězná utkání, tak nám přijďte zfandit a pomoci k postupu do semifinále.