Liga zachráněna!!!

VOLEJBALISTÉ NYMBURKA ZACHRÁNILI 1.LIGU.

Nymburští volejbalisté vstupovali do utkání proti České Lípě v nelehké situaci. Potřebovali vyhrát, aby nespadli do baráže o udržení 1.ligy. Hráči Nymburka jeli s přesvědčením nic nenechat náhodě a byli pořádně motivovaní. To samé bylo snahou hráčů domácí České Lípy.

Utkání hned od úvodu bylo bojovné a hráči obou týmů předváděli hezký volejbal. V půlce prvního setu Nymburáci zabrali, soupeře několikrát ubránili a odskočili ve skóre, které dotáhli s přehledem do vítězství. Druhý set se domácí vzchopili, byli přesnější a set získali pro sebe. Stav se vyrovnal na 1:1. Začínalo se tudíž znovu. Nymburk vydržel v nasazeném tempu a kvalitní obranou nutili soupeře do chyb. Utkání se začalo otáčet ve prospěch Nymburka, a to vydrželo až do vítězného konce, kdy nymburští už hráli v exhibičním tempu. Vítězství Nymburka 3:1 znamená potvrzení 10.místa v tabulce a hlavně udržení 1.ligy pro další sezónu.

Zda bude i v budoucnu 1.liga v Nymburce nyní závisí především na podpoře města Nymburk. Vedení klubu má zájem nepřerušit zdárně nastartovaný volejbalový systém v Nymburce, ve kterém je zapojena hlavně mládež v návaznosti na dospělé. Zbořit nastartovaný a fungující systém je vždy jednoduché a rychlé, ale něco vybudovat trvá léta, především ve výchově. To už je historicky daná a ověřená skutečnost. Věříme, že se město postaví čelem k této situaci a pomůže udržet volejbalový systém i nadále v chodu a rozvoji. Tato organizovaná systémová sportovní činnost má i pro město obrovský význam !

Česká Lípa - Volleyball Nymburk        1:3 (-19,24,-20,-14)

Plzeń-Volleyball Nymburk               3:0 (-23,19,22)