Špatný víkend volejbalistů Nymburka.

ŠPATNÝ VÁKEND NYMBURSKÝCH VOLEJBALISTŮ.

Páteční utkání proti silným Dobřichovicím slibovalo zajímavý souboj. Zkušení Dobřichovičtí volejbalisté však využili svých předností a svojí přesnou i uspořádanou hrou nedali domácímu Nymburku téměř žádnou šanci na úspěch. Nymburáci byli nepřesní, málo odvážní až bojácní. Nad vodou je držel pouze smečař Mára Nesvačil. V druhém setu Nymburáci vedli dokonce o 4 body, ale ani to nestačilo. Domácí tým hrál nadále výrazně a logicky hlavně přes M. Nesvačila a toho si zkušení borci z Dobřichovic v pravou chvíli pohlídali a ostatní hráči domácích příliš nepomohli. Vývoj zápasu byl tudíž zpečetěn a prohra 3:0 byla daná.

Volleyball Nymburk – Sokol Dobřichovice                        0:3 (-19,-29,-18)

Druhé sobotní utkání oslabený Nymburk hrál proti kompletnímu týmu MFF Praha. Začátek si hosté hlídali a chybující Nymburáci nekladli přílišný odpor. V druhém setu se opět Nymburk nadechl, hráči MFF více chybovali, přesto v závěru byli lepší. Nymburáci se utopili ve vlastních chybách. Třetí set byl nadále nepříliš kvalitním volejbalem z obou stran. Domácí už nenašli potřebnou sílu ani náboj na zvrat a také toto utkání prohráli jasně 3:0.

Volleyball Nymburk – MFF Praha      0:3 (-18,-23,-14)

Dvě prohry jsou reálným obrazem současného týmu Nymburka, který pomalu klesá v tabulce ke dnu. Stále však do konce soutěže zbývá hodně času a v této vyrovnané první lize se může stát leccos. Snad Nymburáci zaberou a dotáhnou se nahoru. Potřebují k tomu výrazně bojovnější projev a z toho plynoucí důvěru ve vlastní schopnosti. Další kola hrají u soupeřů – ČZU Praha „B“ a VK Kladno. Doma v Nymburce se představí až: