První vítězství mužů v 1-M.

PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ VOLEJBALISTŮ NYMBURKA.

Třetí kolo 1.ligy volejbalistů odehráli Nymburáci na půdě nadějí ČZU Praha „C“. Pražský tým je složen převážně z nadějných mladíků, kteří jsou zálohou extraligového družstva.

Utkání přineslo krásné drama s velkými výkyvy ve výkonech obou týmů. Hráči Nymburka vstoupili do zápasu nervózně a nemohli se dostat do potřebného tempa. První půlku setu se trápili, ale posléze se vymanili z nepřesností a soupeře začali dobře bránit a uhrávali si svoje. První set otočili a vyhráli. Další průběh, místo očekávaného zklidnění v týmu Nymburka, přinesl kvalitnější hru domácích Pražanů, kteří bez problémů vyhráli následující dva sety. Do čtvrtého dějství nymburští nastoupili v pozměněné sestavě a družstvo se začalo „chytat“. Následující set Nymburk vyhrál a rozhodoval tudíž 5. set. Zde si Nymburáci stále udržovali mírné vedení, hráli spolehlivě s nadšením až do samé koncovky. Zde však vyrobili zbytečné chyby a stav se srovnal na 13:13. Poté zafungovala nymburská obrana a poslední míč mladíci z Prahy poslali do autu. Nymburk slavil první vítězství v těžkém utkání.

ČZU Praha „C“ - Volleyball Nymburk    2:3 (-19,17,19,-20,-13)

Sobota přinesla další prohru:

Čtvrté kolo hráli nymburští volejbalisté v České Lípě. Do utkání vstoupili hráči Nymburka povzbuzeni páteční výhrou aktivně. Hráli dobře v obraně a soupeře k ničemu nepustili. V průběhu prvního setu vedli už dokonce o 8 bodů, ale postupně polevovali a domácí hráči se začali osmělovat. Nakonec se odehrálo v koncovce vyrovnané drama, které Nymburáci nakonec zvládli. Přes toto varování, kdy se domácí zvedli a začali být výrazně aktivnější, nestačilo. Hráči Nymburka se nechali „uspat“ a přišlo logicky trápení, ze kterého se už do konce utkání nezvedli. Prohra 3:1 byla pro Nymburáky zaslouženým trestem za laxnější přístup a zvolnění tempa. Škoda, protože se dal uhrát určitě lepší výsledek.

Česká Lípa - Volleyball Nymburk            3:1 (-27,20,16,22)

Tým se v začátku sezóny hledá, ale určitou perspektivu má. Věřím, že se vše pohne k lepším volejbalovým výkonům a už následující domácí utkání přinesou kýžený výsledek. Nymburk hraje doma na Komendě následovně: