Mladší žákyně bez výhry

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ BEZ VÝHRY.

 Náš klub Centrum sportu (volleyball) Nymburk hostil další kolo Středočeského přeboru mladších žákyň. Soupeřem domácích nymburských žákyň byly týmy VK Mladá Boleslav, VK Vavřinec Kladno a VK Kralupy nad Labem. Turnaj se hrál na zimním stadionu v neděli 10.2.
Naše holky začaly proti týmu z Mladé Boleslavi, kde měly velkou naději na úspěch. Oba týmy jsou vyrovnané a rozhodovala pouze individuální šikovnost. Po vyrovnaném průběhu, kdy v prvním setu vyhrála Boleslav, ve druhém naopak Nymburk, se šlo do rozhodujícího tie-breaku. V něm zaúřadovala výborně a hlavně tvrdě servírující hráčka z Boleslavi. Naše holky na ni nenašly protizbraň a to bylo rozhodující pro výhru Mladé Boleslavi 2:1.
Další zápasy jak proti Kladnu, tak proti družstvu Kralup byly obdobné. Oba soupeři jsou na tom technicky lépe, také jsou herně vyspělejší, a to bylo znát v průběhu všech setů. Nymburačky se sice snažily, občas zahrály krásné výměny, ale proti pohyblivějším i technicky vyspělejším protihráčkám neměly moc šancí. Obě utkání prohrály 2:0.

Turnaj ukázal, co nymburským děvčatům chybělo – bojovnost, emocionální projev, povzbuzování se, řvaní na míče, pohyb k míči a pod míč a také hra na tři údery. Ukázalo se, že se holky mají co učit nejen ve volejbalové technice, ale i v herním projevu a bojovnosti. Družstvo evidentně potřebuje mnohem více herních konfrontací s jinými družstvy. Rozhodně holky mají co dohánět. Tak s chutí do toho !!!

Foto z turnaje v sekci "foto" - KP ml. žákyň Nymburk

vloženo: 10. 02. 2013 | Žákyně st. | Jindřich Licek

Fotogalerie