Nymburk bude mekkou volejbalu

Nymburk - Nově vytvořený klub Centrum sportu plánuje velkou budoucnost, myslí také na mládež.

Od nové sezony se bude hrát v Nymburce první liga volejbalistů. Tedy druhá nejvyšší soutěž. A kdo že jí bude hrát? Nově vytvořený klub Centrum sportu Nymburk.

A jak to celé vzniklo? „Vlastně shodou okolností. Vojta Věchet dělá v Nymburce šest let mládež a já jsem skončil v Kladně. Domluvili jsme se, že bychom mohli něco vytvořit, hlavně mládežnickou základnu a hned jsme byli dohodnuti,“ uvedl předseda nově vznikajícího oddílu Jindřich Licek.

Další otázkou je, kdo bude celý projekt financovat. „Dostali jsme od města dotaci ve výši šest set tisíc korun. Bez toho by to nešlo,“ uvědomuje si Licek. „Vše vypukne od příští sezony, nyní je vše v přípravách,“ řekl předseda.

Druhá nejvyšší soutěž by měla být tahákem pro lidi. Centrum sportu Nymburk se do této soutěže dostane díky propojení s nedalekými Benátkami, které mají áčko v extralize a rezerva hraje právě první ligu. „Měli bychom být zálohou pro benátecké extraligové mužstvo,“ uvedl Licek a hned vyjmenoval i týmy mládeže. „Budou zde kadeti, kadetky, žáci a žákyně a potom přípravky podle věku.“

Současný klub VK Nymburk ale zřejmě nezanikne. Ovšem velké procento mladých přejde do nového klubu.

Domovskou halou bude nejspíš hala v Základní škole Komenského. „Vyjednáváme a snad to dobře dopadne,“ přeje si šéf klubu. „Hala je pro nás výborná,“ rychle připojil.

Bývalí spoluhráči Licka a Věchta by měli působit v klubu v roli trenérů. „Oslovili jsme bývalé spoluhráče a spoluhráčky a je velká šance, že se stará parta dá zase dohromady. Je zde vůle něco podnikat, takže nedostatek trenérů snad nehrozí,“ dodal Licek.

Sezona první ligy startuje na konci září. Těšme se.

Autor: Vladimír Malinovský

vloženo: 20. 07. 2012 | Muži | Ondřej Janků

Fotogalerie