Hodnocení ligových týmů klubu.

Družstvo mužů - 1.liga 

Tým mužů si vedl velice úspěšně a v letošní sezóně 2017/18 obsadil nečekané 6.místo. Před sezónou to s týmem nevypadalo nijak růžově, jelikož možnost hrát 1.ligu jsme získali na poslední chvíli. Tým se dával dohromady velice složitě a přesto se podařilo tým omladit i postupně sladit. Předpokládali jsme před začátkem, že budeme hrát ve spodní části tabulky a bojovat o záchranu. Průběh sezóny ukázal, že tento mladý tým má sílu a dokáže prodat svojí bojovnost i umění. Sezóna dopadla nad očekávání dobře a chyběl pouze malý krůček, abychom se probojovali až do semifinále. Čtvrtfinále proti silnému Turnovu byla úžasná a vyřazení až v pátém rozhodujícím utkání v Turnově před zaplněnými tribunami bylo opravdu skvělým vyvrcholením našeho snažení. Tato prohra a vyřazení tolik nemrzelo. Díky všem, hlavně hráčům za bojovný výkon a předváděnou hru.

Družstvo žen - 2.liga

Družstvo žen v letošní sezóně 2017/18 hraje opět 2.ligu a přes mírné oslabení se týmu daří držet stabilní střed tabulky. Už nyní je jasné, že se tým udrží i nadále v 2.lize!

Družstvo juniorek Volleyball Nymburk – 1.liga

Družstvo juniorek je nejúspěšnějším mládežnickým týmem klubu. Navíc řada juniorek se už nyní zapojuje do týmu žen (2.liga). Tým je mladý a bojuje o záchranu v 1.lize. Věříme, že se jim to podaří a příští sezónu budou opět hrát 1.ligu. Tým by měl zůstat téměř beze změn, což je výborným předpokladem pro další vývoj v klubu i pro další mladší hráčky.

Družstvo starších žáků Volleyball Nymburk

Starší žáci udělali v letošní sezóně obrovský pokrok. Drží se v celorepublikové soutěži Českém poháru kolem 20. místa a vybojovali si postup na Mistrovství ČR, což je velkým úspěchem pro klub.

Ostaní týmy hrají také své soutěže na krajské úrovni. Hodnocení těchto týmů proběhne až po skončení jejich soutěží.

Klub je také aktivní v pořádání jednorázových akcí:

Pořádáme Mistrovství ČR mladších žáků v Nymburce (16 týmů, včetně domácích žáků Volleyball Nymburk) – 27.-29.4.2018 !!! Budeme vás včas informovat.

Dále pořádáme Memoriál O. Blažka pro mládež – 19.5.2018 na Rémě.

Dětský den pro naše děti i rodiče – 2.6.2108 na Rémě.

Týden beach volejbalu v Nymburce na náměstí – 6.-13.6.2018 !!!

Soustředění v Itálii (partnerském městě Porto San Giorgio) – konec června 2018.

Klubu se ve sportovní výchově opravdu daří. V roce 2016 se naše hráčka Kristýna Šustrová probojovala do reprezentačního výběru kadetek ČR (U18), se kterým absolvovala kvalifikaci na ME. Dále jsme vychovali, po nepříliš dlouhém období, několik mladých hráček a hráčů, kteří přešli do sportovních volejbalových center, např.:

Šustrová Kristýna přešla do centra v Liberci, reprezentantka ČR juniorky

Hulpach Ivo přešel do centra v Příbrami a úspěšně hrál i zde 1.ligu za muže

Křížek Jáchym do extraligové mládeže SK Prosek Praha

Georojo Martin do extraligové mládeže Příbrami

Králová Barbora do centra v Jablonci n/Nisou

 

V další sezóně 2018/19 počítáme s rozšířením klubu o jeden tým – kadeti.

Zároveň se zvyšující se sportovní úrovní budou hrát družstva starších žáků, starších žákyň a kadetů celorepublikové soutěže Českého poháru. Tyto soutěže přinášejí jednak kvalitu, ale také výrazně vyšší náklady spojené s těmito soutěžemi. 

vloženo: 14. 03. 2018 | Ostatní | Jindřich Licek

Fotogalerie