Žáci v ČP bojují.

ŽÁCI V ČESKÉM POHÁRU BOJUJÍ.

Náš klub pořádal další kolo Českého poháru na domácí palubovce v Nymburce. Akce to byla náročná pro všechny strany organizátory i hráče. Nymburští žáci soupeřili s týmy - Znojmo, Český Krumlov, Brno, Praha Prosek, Kladno, Odolena Voda a České Budějovice „B“. Sobotní program naši kluci zahájili vítězně proti Odolce vítězně, i když zpočátku na nich byla znát mírná nervozita. V průběhu prvního setu se srovnali a zápas s přehledem vyhráli. Druhé utkání proti silnému týmu z Proseku Praha bylo velice vyrovnané a bojovalo se o každý míč. Naši kluci však nezvládli koncovky a prohráli 2:0. Škoda, že se nám nepodařil uhrát aspoň set, protože jsme na to měli. Třetí zápas proti Českým Budějovicím byl opět v naší režii a nepřipustili jsme žádný výpadek a zaslouženě jsme vyhráli 2:0. Poslední sobotní zápas jsme sehráli se slabším Českým Krumlovem a opět jsme dokázali soupeře s přehledem přehrát.

Po sobotě jsme měli na kontě 3 vítězství a 1 prohru, což byl skvělý úvod. V neděli nás však čekali těžší soupeři. Hned po ránu jsme začínali s neporaženým Brnem a utkání bylo nádherným představením žákovského volejbalu. Naši kluci hráli „jak o život“ a soupeře dokonale zaskočili. I když hráči Brna byli technicky zdatnější a jednoznačně nás převyšovali výškově, tak na naše kluky nenašli zbraň. Naši žáci se překonávali a odehráli nejlepší utkání v letošní sezóně. Brno překvapivě porazili 2:0 a dostali se rázem k boji o postup. Další utkání následovalo po tomto vítězství a na kluky dolehl útlum po výborném zápasu s Brnem. Hráli jsme proti silnému Znojmu, které hraje podobný volejbal jako náš tým, pouze jsou na tom lépe útočně, a to se v utkání také projevilo. Byl to opět hezký zápas, ale Znojmo nás přeútočilo a naši kluci k tomu přidali i velké množství zbytečných vlastních chyb. Prohráli jsme 2:0 a pokračovalo se dál. V posledním zápase jsme nastupovali proti tradičnímu a vyrovnanému soupeři z Kladna. Opět se hrál kvalitní volejbal a naši kluci bojovali o zdramatizování celého turnaje. Hráli výborně a obětavě hrající Kladeňáky přehráli a zvítězili 2:0. Situace v celém turnaji byla dramatická. První skončilo Brno, ale na druhém až čtvrtém místě byly týmy bodově srovnány. Nakonec z toho nejlépe vyšel Prosek Praha, který byl třetí a náš tým Volleyball Nymburk skončil na nádherném třetím místě před Znojmem. Byl to pro všechny nádherný volejbalový víkend s překrásnými volejbalovými zážitky. Věřím, že i všem zúčastněným se zde líbilo a diváci si přišli na své. Kluci byli úžasní a určitě jim to přineslo povzbuzení do dalších turnajů a radost ze hry. Jen tak dál.

V celkovém pořadí Českého poháru jsme nyní sice na 19.místě, ale i to je pro nás výborná vizitka v celorepublikové konkurenci. Další pokračování Českého poháru bude v únoru na Kladně ve dnech 24.-25.2.2018. Další podrobnější informace se včas dozvíte na našem webu: www.volleyball.cz.

Družstvo hrálo na turnaji v této sestavě – Richard Čermák, Martin Červinka, Tobiáš Daneš, Tomáš David, Ondřej Danzer, Oliver Hnát, Filip Hrouzek, Matěj Mikoláš, David Novák a Martin Rumler. Trenéry jsou Jindřich Licek a Martin Valter.

Foto z turnaje ČP na www.volleyball.cz, odkaz fotogalerie.

vloženo: 02. 02. 2018 | Žáci st. | Jindřich Licek

Fotogalerie