Muži těsně nepoustoupili do play-off.

VOLEJBALISTÉ NYMBURKA TĚSNĚ NEPOSTOUPILI DO PLAY-OFF.

Nymburský tým hrál poslední dva zápasy dlouhodobé části v domácím prostředí, ale s vidinou, že už nemůže zasáhnout do bojů o play-off. Přesto šlo o hodně, a to dostat se do co nejvýhodnější postavení v bojích o záchranu v 1.lize.

Domácí hráči si tuto situaci plně uvědomovali a proti vyrovnaným soupeřům, kterými byli Dobřichovice a následně MFF Praha, do toho šli s plnou vervou. Páteční zápas proti Dobřichovicím ukázal, že domácí už delší dobu nemají potřebnou formu, ale vše nahrazovali snahou a bojovností. Nechtěli jednoduše odevzdat svoji kůži zadarmo a to se také podařilo. Přes vyrovnaný průběh zápasu nakonec domácí získali zaslouženě cenné 3 body do tabulky za vítězství 3:1 na sety.

Sobotní utkání mělo o něco slabší úroveň, a to především zásluhou uspokojeného týmu MFF Praha, který měl postup do play-off už před tímto zápasem jistý. Naši hráči toho plně využili a chladně hrajícího soupeře s přehledem přehráli 3:0 a získali další 3 body.

Tento zisk 6 bodů v závěru dlouhodobé části znamená pro Nymburk slušné 9.místo a dobrou výchozí pozici do bojů o záchranu, která bude velice náročná i vyrovnaná.

Boje o záchranu začínáme doma v hale na ZŠ Komenského Nymburk v pátek 3.2. od 19,45 hod. proti Chocni, v sobotu 4.2. od 18,00 hod. proti Tesle Brno. Dále pokračujeme doma v pátek 17.2. od 19,45 hod. proti ČZU Praha. Zbývající tři utkání potom hrajeme už pouze na hřištích soupeřů. Z této čtyřčlenné skupiny se nejlepší dva týmy udrží v 1.lize, poslední tým sestupuje přímo do 2.ligy a předposlední tým bude pokračovat v udržení se v 1.lize baráži proti vítězům z druhých lig.

Další utkání doma v Nymburce se hraje v hale na ZŠ Komenského:

3.2.2017     pátek                   19,45 hod.           Nymburk – Choceň

4.2.2017     sobota                 18,00 hod.         Nymburk – Tesla Brno

17.2.2017   pátek                   19,45 hod.           Nymburk – ČZU Praha

 

Jindřich Licek – za Volleyball Nymburk

vloženo: 24. 01. 2017 | Muži | Jindřich Licek