Soustředění Itálie!

Družstvo dívek za odměnu v Itálii.

 

Rozhodli jsme se v letošním roce uspořádat soustředění pro úspěšný tým kadetek v italském přímořském letovisku Porto San Giorgio. Ve spolupráci s městem a krajem jsme zařídili vše potřebné. Do party jsme přibrali mladé volejbalisty z Brna a mohlo se vyrazit. Autobus byl plný a cesta dlouhá. Po anabázi na rakouské celnici a 17 hodinách jízdy jsme byli úspěšně na místě. Úvodní den nás čekalo pouze koupání v moři a odpočinek na krásné písečné pláži. Někteří se zapojili i do sportování a hráli beach volejbal.

Program jsme měli připravený a od druhého dne nás čekalo sportování už od rána, proložený koupáním, zábavou a odpočinkem. Ranní výběh po písku u moře s protažením byl sice náročný, ale přinášel následně krásný pocit k zahájení celého dne. Následoval dopolední trénink, odpočinek a poté odpolední „skotačení“ na beach volejbalu. Počasí jsme měli rozmanité a některé zákroky v prudkém větru přinesly opravdu komické situace. O zábavu jsme neměli nouzi.

Celý pobyt jsme si zpestřili zápasy v hale s italskými soupeřkami z týmu Porto San Giorgio a Ascoli Piceno. Oba týmy se nás zřejmě tak „bály“, že proti našim kadetkám nastoupila družstva žen. Holky sice bojovaly, snažily se, ale na vítězství to nestačilo. Tak snad příště proti vyrovnanějším a stejně starým hráčkám. Pak opravdu uvidíme, kdo je lepší.

Našli jsme si i čas na výlet – vyhlídku Torre di Palme, které je typickým Středomořským sídlem. Čas utíkal rychle a na závěrečný den jsme připravili mixový turnaj čtyřek na beachi (3 kluci + 1 dívka). Hrálo se jako o život a vpodvečer se mohlo slavit. Všichni byli spokojeni a všem se pobyt líbil. Tak snad si to zopakujeme i v dalších letech i s více týmy z Nymburka. Prostě výborná akce pro všechny.

Fotky z celého pobytu jsou na:  volleyball-nymburk.rajce.idnes.cz

vloženo: 22. 06. 2016 | Kadetky | Vojtěch Věchet