Napínavé semifinále 1.ligy volejbalistů.

NAPÍNAVÉ SEMIFINÁLE 1.LIGY VOLEJBALISTŮ .

Nymburští volejbalisté pokračovali tento týden v semifinálových bojích proti rezervnímu týmu Brno„B“. Úvodní zápasy v Brně skončily smírně a stav byl tudíž před odvetami na nymburské palubovce 1:1 na zápasy.

V úvodním pátečním zápase před kamerami televize „Sport5“ se hrálo o další důležitý bod. Příjemným předzápasovým zpestřením byl turnaj v minivolejbalu pro nymburský „potěr“. Tento turnájek a prezentace volejbalového umění dětí bylo krásnou předehrou a příjemným zážitkem pro  děti, rodiče i klubové trenéry. Vše vyšlo na jedničku a následně navazovala  hlavní akce v podobě semifinále play-off 1.ligy mužů.

Utkání mužů se hrálo před vynikající návštěvou v nádherném bojovném prostředí nymburké haly. Vše slibovalo pěknou podívanou a prostředí bylo opravdovou volejbalovou lahůdkou. Domácí začali utkání velmi dobře a po vyrovnaném boji jak v prvním, tak i ve druhém setu v napínavých koncovkách vyhráli a to vždy o dva míče. Vedli tudíž 2:0 na sety, ale bylo vidět, že domácí hráči měli i kus štěstí a zápas nebyl zdaleka tak jednoznačný. To se ukázalo v dalším průběhu, kdy domácí „odcházeli“ fyzicky a už se jim tolik nedařilo, především v útoku. Toho začal využívat ambiciózní mladý tým z Brna. Skóre se začalo otáčet a hosté se dostali „na koně“. Vyhráli další dva sety a stav byl 2:2 na sety. Pátý rozhodující set sice domácí chtěli jít za vítězstvím, ale kvalitně hrající Brno nepřipustilo žádnou změnu. Hosté vyhráli zaslouženě 3:2 a dostali se v sérii do vedení 2:1 na zápasy. Tento zápas byl nádherným zážitkem a krásnou napínavou bitvou, bohužel se špatným koncem pro domácí tým.

Sestřih z celého pátečního dění v hale můžete sledovat na „Sport5“ ve čtvrtek 3.3.2016 od 18,30 hod.! Dále tento přenos bude reprízován – viz. program tv „Sport5“.

Sobotní pokračování mělo úplně jiný ráz, jelikož Brno přijelo s nejmladší možnou hráčskou variantou. Tým hostů tvořili především hráči kadetského věku, doplněný o dva starší hráče. Tato situace byla pro ně jedinou možnou variantou, protože extraligový „A“ tým hrál semifinále Českého poháru a junioři měli na programu zápasy extraligy juniorů. Tím se zdála situace pro Nymburk velice příznivá a bylo téměř povinností získat v tomto zápase bod a srovnat stav na 2:2 na zápasy. Od úvodního hvizdu byla znát převaha zkušených hráčů Nymburka, i když nehráli s plným nasazením. Brněnští mladíci se snažili, bojovali a rvali se o každý míč a výsledek nebyl nijak jednoznačný. Přesto Nymburk vyhrál v poklidnějším tempu 3:0 a srovnal stav semifinále na 2:2.

Rozhodnutí semifinále musí padnout až v posledním vzájemném střetnutí v Brně v sobotu 5.3.2016.

Škoda, že se nepodařilo rozhodnout doma, ale sport tyto dramatické momenty přináší. Stále je stav otevřený a postup do finále by byl obrovským úspěchem nymburského volejbalu.

Další pokračování soutěže závisí na tom, jestli Nymburk vyhraje nebo prohraje, tj. buď finále nebo utkání o 3.místo?  O dalším dění budete informováni po dohrání semifinálové série – vše na www.volleyball.cz a v médiích.

Držíme palce v dalších bojích.

Volleyball Nymburk – Volejbal Brno „B“                2:3  (25,26,-20,-22,-8)

Volleyball Nymburk – Volejbal Brno „B“                3:0  (18,20,20)

vloženo: 29. 02. 2016 | Muži | Jindřich Licek