MUŽI SLAVÍ POSTUP DO SEMIFINÁLE !

VOLEJBALISTÉ NYMBURKA SLAVÍ POSTUP DO SEMIFINÁLE.

Nymburští volejbalisté pokračovali tento týden ve čtvrtfinálovém boji proti Českým Budějovicím „B“. Tentokrát se hrálo na hřišti soupeře a Nymburk měl z domácího prostředí výhodu dvou vítězství. Oba úvodní zápasy byli vyrovnané a tudíž nebylo z tohoto pohledu nic rozhodnuté. Soupeř z Budějovic je kvalitní a v domácím prostředí velmi silný. Nymburk si přesto chtěl už v Budějovicích vybojovat postup do semifinále, k čemuž nyní stačila jedna výhra. Celá série se hraje na 3 vítězné zápasy.

V úvodním pátečním zápase se skóre přelévalo až překotně z jedné strany na druhou a nikdo neměl příliš navrch. Oba týmy zpočátku předváděli mnoho jednoduchých chyb a hra byla rozháraná. Nymburk byl v koncovce přesnější a zvítězil. Poté byli Nymburáci lepším týmem, ale pouze do stavu 13:5. V této fázi zápasu se volejbalisté Nymburka nechali „ukolébat“ a hráli přespříliš „laxně“. Toho domácí využili, bojovali o každý míč a skóre zdárně stáhli. Koncovka byla opět vyrovnaná a nadšeně hrající domácí ji získali pro sebe. Nymburk byl v té chvíli rozhozený a vypadl z role. Budějovičtí se zklidnili a hráli nadšený volejbal, který přinášel úspěch. Dostali se do vedení 2:1. Čtvrtý set Nymburk ještě zabral a vyšlo to. Srovnal skóre na 2:2 a šlo se do rozhodujícího pátého setu. Zde Nymburk vedl 8:5 a opět přišel kolaps. Budějovice v této fázi udělali 6 bodů v řadě a bylo téměř rozhodnuto. Nymburk i přes snahu, která byla spíše křečovitá, se stavem už nic neudělal a domácí vyhráli a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Nymburáci byli po této prohře hodně zaražení, protože měli zápas výborně rozehraný, ale polevení ve střední části je srazilo k zemi.

Další pokračování série se hrálo hned v sobotu. Nymburáci šli do zápasu mnohem koncentrovaněji a hráli s větší bojovností. Chtěli dokázat, že jsou v sérii lepším týmem, hráli zodpovědněji s menším počtem chyb. Domácí cítili po páteční vzpruze šanci a nechtěli dát nic zadarmo. Hrál se vyrovnaný zápas s napínavými koncovkami. Nymburk tady ukázal svoji lepší kvalitu a nakonec vyhrál po napínavém boji 3:1. Získal tím rozhodující třetí vítězství a postup do semifinále 1.ligy mužů ! Je to další skvělý úspěch nymburského volejbalu.

Další pokračování soutěže - semifinálové boje - bude proti mladému, ale velmi kvalitnímu týmu Volejbal Brno „B“. Nymburk bude začínat dvěma zápasy na palubovce soupeře v Brně 19.2. a 20.2. Poté se teprve série přesune na domácí palubovku do Nymburka. Termíny těchto utkání ještě nejsou dohodnuty a budou upřesněny později dle dohody soupeřů.

Držíme palce v dalších bojích.

České Budějovice „B“ - Volleyball Nymburk           3:2 (-24,25,23,-21,12)

České Budějovice „B“ - Volleyball Nymburk           1:3 (30,-22,-16,-24)

Sledujte i nadále naše stránky, kde se dozvíte více k semifinále.

vloženo: 07. 02. 2016 | Muži | Jindřich Licek