Muži Nymburka ve čtvrtfinále vedou 2:0.

SKVĚLÝ VSTUP VOLEJBALISTŮ NYMBURKA DO PLAY-OFF.

 Nymburští volejbalisté vstupovali do čtvrtfinále play-off 1.ligy s rozpačitými pocity, jelikož v závěrečné části soutěže se jim příliš nedařilo. I přesto do play-off šli ze třetí příčky. Soupeřem jim byl ambiciózní tým z Českých Budějovic. Celá série se hraje na 3 vítězné zápasy.

V úvodním pátečním zápase se hrál poměrně pohledný i bojovný volejbal, který musel diváky bavit. Nymburáci byli po většinu zápasu lepším týmem, méně chybovali a tlačili soupeře především podáním. Soupeř spoléhal na výborně hrajícího a talentovaného univerzála Lopatu. Ten však neměl sílu utáhnout celý tým a domácí Nymburk toho v pravou chvíli využíval. Diváci hlasitě podporovali nymburské hráče a ti se jim odměňovali dobrou hrou, kterou dotáhli k vítězství 3:1. Útočně se v domácím týmu dařilo Dominikovi Grusovi, který je nymburským odchovancem. První důležité vítězství bylo doma.

Druhé sobotní utkání bylo dalším krokem v sérii. České Budějovice nastoupili v okleštěné sestavě, jelikož mladí hráči museli odjet hrát extraligu. Nymburáci šli do zápasu s vidinou dalšího úspěchu. Do úvodu zápasu však domácí nastoupili trošku nervózní a vůbec se nedostali do hry. Toho využívali budějovičtí hráči, ale přesto jim to nestačilo k úspěchu. V dalším průběhu soupeř bojoval, ale Nymburáci se drželi „zuby nehty“ nad vodou. Nymburk se do zápasu postupně dostával a přes řadu nepřesností soupeře přehrál. Získal krásné druhé vítězství v poměru 3:0 i přes utrápený výkon. O to cennější je tato vybojovaná výhra.

Série nyní bude pokračovat za stavu 2:0 na zápasy pro Nymburk, a to na palubovce soupeře v Českých Budějovicích v pátek 5.2., eventuálně v sobotu  6.2. Držíme palce, aby volejbalisté Nymburka dosáhli v Budějovicích na kýžené třetí postupové vítězství. 

Volleyball Nymburk – České Budějovice „B“           3:1 (19,25,-23,19)

Volleyball Nymburk – České Budějovice „B“           3:0 (23,22,20)

________________________________________________________________________________

Další volejbalový program bude upřesněn později dle dalších výsledků v Českých Budějovicích.

vloženo: 31. 01. 2016 | Muži | Jindřich Licek

Fotogalerie