Muži Nymburka

NYMBURK "VYBRAL" MORAVU.

 

Nymburským volejbalistům se zatím daří.

Moravské týmy patří k lepším v soutěži a tudíž hrát na moravském poli je vždy těžkým „oříškem“.

Páteční zápas jsme hráli proti týmu Volejbal Brno „B“, které nastoupilo v té nejsilnější možné sestavě. Nadějné brněnské extraligové hráče doplnili hráči  starší, kteří hráli extraligu ještě minulou sezónu (Muroň, Kubalec). Proto bylo téměř nad síly Nymburka pomýšlet na úspěch. Přesto nymburští volejbalisté byli odhodlaní zabojovat a chuť z posledních zápasů vydržela i tentokráte. Brno nás trošku podcenilo a brněnští hráči hráli hodně nepřesně. Nymburáci předváděli bojovný a odvážný výkon podpořený výtečným útokem a kolektivní hrou. Brno po dvou jasně prohraných setech se zvedlo z letargie a začalo předvádět kvalitní volejbal. Utkání se vyrovnalo a Brno bylo najednou nad naše síly a to i přesto, že náš tým hrál nadále výborný volejbal. Brno srovnalo stav na 2:2 a šlo se do posledního zkráceného tie-breaku. Zde brněnští měli stále navrch až do stavu 12:10. Poté se nymburští hráči vzchopili a předvedli skvělý obrat. Stav se srovnal na 14:14 a po jednom odvráceném mečbolu soupeře Nymburáci dokonali obrat a nečekaně vyhráli 3:2. Odvezli jsme si tudíž z Brna nečekané 2 body a na druhý den jsme přejížděli hrát do Starého Města. Tento tým nastoupil v okleštěné sestavě. Nymburáci šli do zápasu s vidinou dalšího úspěchu. Úvod zápasu však Nymburáci prospali a vůbec se nedostali do hry. Toho využili domácí a vyhráli první set. Nymburk zamíchal se sestavou a to se projevilo v postupném nastartování týmu a konečně jsme začali předvádět bojovnější i kvalitnější volejbal. Domácí se začali postupně vytrácet a Nymburk měl navrch. Byli jsme přesnější i důraznější a vyhráli jsme další tři sety, tudíž krásné vítězství 3:1 pro Nymburk. Dílo bylo dokonáno a podařilo se téměř dokonale „vybrat“ Moravu.

Zisk pěti bodů je výborným výsledkem a tento zisk posunul Nymburk už na 3.místo v tabulce 1.ligy. Situace pro Nymburk nyní vypadá velice příznivě a postup do play-off se stále více jeví jako reálný  v letošní sezóně.

Volejbal Brno „B“ - Volleyball Nymburk                 2:3 (-15,-19,24,20,-14)

VK Staré Město - Volleyball Nymburk                     1:3 (24,-19,-15,-19)

________________________________________________________________________________

 

Další zápasy hrají nymburští volejbalisté doma v hale na ZŠ Komenského následovně:

6.11.2015 pátek         19,45         Nymburk – Dobřichovice

Dobřichovice jsou prozatímním lídrem soutěže tzn., že se bude bojovat o čelo tabulky !!! Přijďte se podívat na hezký volejbal.

 

Další domácí utkání v Nymburce je na pořadu hned druhý den:

7.11.2015 sobota       11,00         Nymburk – České Budějovice „B“

Toto utkání je také soubojem o čelo tabulky, jelikož tým s Českých Budějovic je s Nymburkem na 3.-4.místě.

 

Těšíme se na vaší návštěvu a přijďte povzbudit domácí.

vloženo: 01. 11. 2015 | Muži | Jindřich Licek