Rozhovor před začátkem 1.ligy

Kvapem se přiblížila další sezona. Jak jste se na ni připravovali?

Po loňské vydařené sezoně se družstvo na několik měsíců rozešlo a příprava začala turnajem v Dřevěnici ,který se nám vydařil a jediný míč nás dělil od televizního finále ,když jsme vedli nad Duklou Liberec(úřadující mistr ČR) 14:12 v tiebreaku, bohužel jsme prohráli 16:18!Od tohoto turnaje je příprava v plném proudu. Máme za sebou několik přípravných utkání jak s družstvy 1.ligy tak i extraligy.Za zmínku stojí dvě povedená utkání :na domácím turnaji proti Benátkám 2:3,a minulý týden na Kladně 2:2.

 

Dá se tedy říct, že jste s přípravou maximálně spokojeni? Nebo se mohlo něco podařit lépe?

V rámci našich možností ano. Všichni kluci pracují nebo studují a na to musíme brát v přípravě ohled.

 

V rámci přípravy jsme si zahráli na svém turnaji, kde jste skončili na třetím místě. Jak klání hodnotíte?

Odehráli jsme dvě utkání. V semifinálovém zápase  s družstvem Benátek jsme bojovali a prohráli po dobrém výkonu 2:3.O třetí místo jsme zvládli porazit “naši černou můru loňské sezony“ Hradec Králové 3:0!Jednalo se o přípravný turnaj kde všechna družstva hrála z plného tréninku.

 

K jakým změnám ve vašem kádru během přestávky došlo?

Hlavní změnou je odchod osobnosti družstva Bory Fokta ,který bude letos hrát za nováčka extraligy Kladno .Doufám ,že se kluci s touto změnou poperou. Naopak se nám podařilo i posílit. Na blok znovu přichází Vojta Malinek(extraliga Ostrava) a z Hradce pak Pavel Švandrlík(204cm).Na smeč z Chomutova Pavel Hamata. A na libero Jan Javůrek z České Lípy. Na postu diagonálního hráče bude z Benátek pendlovat  Nymburský rodák Dominik Grus.

 

 

V minulé sezoně jste si vedli více než dobře. Jste schopni umístění z loňské sezony zopakovat?

Věřím ,že ano. Na druhou stranu 1.liga je tak vyrovnanou soutěží ,že minulý rok ještě 2 kola do konce  nebylo jisté kdo bude v play-off!

 

 

Jaké jsou vaše cíle do nadcházející sezony vašeho A - mužstva?

Tady je odpověď jednoznačná. Dostat se znovu do play-off !

 

Kdo bude podle vás favoritem vaší skupiny?

 ČZU Praha ,potom České Budějovice a pak tam je skupina vyrovnaných družstev(Choceň ,Turnov ,Staré Město ,Dobřichovice),do které bychom se rádi taky zařadili. Ale překvapit můžou i další.

 

 

Vy jako předseda klubu máte na starost také nymburskou mládež. Jaké jsou vyhlídky jednotlivých družstev?

Všechna naše družstva hrají KP. Nejmenší pak minivolejbal. Výborně se zatím letos jeví družstvo st. žákyň ,které s přehledem vyhrálo kvalifikační skupinu a dostalo se do finálové 8 .Novou kategorii je pak čtyřkový volejbal mladších žáků. Naši junioři hrají společně s juniory Benátek 1.ligu.

 

 

Pořádáte třeba nábory i během sezony?

Základna nejmenších je opravdu veliká .Máme předpřípravku -1 a 2.třída  a potom jsme museli přípravku -3 a 4třída rozdělit na dvě skupiny. To ,ale neznamená že  nemůžeme tyto skupiny doplňovat. Naopak rádi přivítáme nové kluky a děvčata ,kteří mají zájem o volejbal. A to se netýká pouze přípravek, ale i všech ostatních kategorii .Info na www.volleyball.cz nebo tel.739113242.

 Vojta Věchet-předseda CS Nymburk

vloženo: 27. 09. 2015 | Muži | Vojtěch Věchet