Muži 1.liga-Brno,Staré Město

NYMBURK Z MORAVY VYDOLOVAL CENNÉ VÍTĚZSTVÍ.

 

Nymburští volejbalisté po sérii vítězných zápasů jeli na moravskou půdu, kde chtěli uhájit svoje nádherné dosavadní umístění 2.místo v 1.lize.

Páteční zápas hráli proti týmu Volejbal Brno „B“, které tentokráte nastoupilo v té nejsilnější možné sestavě. Mladé brněnské hráče doplnili další hráči z jejich extraligového kádru. Proto bylo téměř nad síly Nymburka pomýšlet na úspěch. Přesto nymburští volejbalisté byli odhodlaní zabojovat a chuť z posledních zápasů vydržela i tentokráte. Brno nás trošku podcenilo a brněnští hráči hráli hodně nepřesně a později až křečovitě. Nymburáci předváděli bojovný a odvážný výkon podpořený výtečným útokem především univerzála Dominika Gruse. Všechny těžké situace v zápase nymburští zvládli a nečekaně jednoznačně vyhráli 3:0. Odvezli jsme si z Brna nečekaně všechny 3 body a na druhý den jsme přejížděli hrát do Starého Města, které v loňské sezóně hrálo nejvyšší soutěž. Tento tým také nastoupil ve své nejlepší sestavě a bylo to znát. Nymburáci šli opět do zápasu s nadšením, které hned v úvodu dostalo nepříjemnou trhlinu. Hned při třetím míči skočil mladý hráč Starého Města pod síť a na to doplatil velmi nepříjemným zraněním náš nejlepší útočník Dominik Grus. Výron v kotníku ho vyřadil z utkání a hráči se po této nepříjemné situaci nebyli schopni zkoncentrovat na další hru. I když se snažili bojovat, nebylo to zdaleka ono. Domácí byli přesnější i důraznější a vyhráli bez problémů 3:0. Horší situace nastává nyní, kdy ve velké formě hrající Dominik Grus bude mimo hru minimálně do konce roku a tým musí hledat za něho řešení a náhradu.

Jedno tříbodové vítězství se ze zpětného pohledu jeví jako vynikající výsledek, na který Nymburk mohl dosáhnout. Oba moravské týmy byly nastartovány v nejsilnějších sestavách na nymburské volejbalisty, což zjevně dokazuje naší sílu. Nikdo nechce prohrát. Cenné jedno vítězství znamená, že jsme se udrželi stále nahoře a nyní nám patří 3. příčka v tabulce.

 

Volejbal Brno „B“ - Volleyball Nymburk       0:3

 

VK Staré Město - Volleyball Nymburk   3:0

 

Další utkání hrajeme s Turnovem, který je v tabulce hned za námi. Dvojzápas venku-doma slibuje hezký souboj. V pátek 14.11. hrajeme u soupeře v Turnově a v sobotu 15.11. doma na Komendě od 11,00 hod. opět s Turnovem. Přijďte se podívat na hezký volejbal.

 

Další domácí utkání v Nymburce je na pořadu po pauze až 15.11.:

15.11.2014         sobota       11,00         Nymburk – Turnov

Těšíme se na vaší návštěvu.

 

 

 

vloženo: 03. 11. 2014 | Muži | Jindřich Licek