Článek Nymbursko!

Volejbalový tým se zcela změnil

PŘÍPRAVA nymburských prvoligových volejbalistů před nadcházející sezonou je zatím v plném proudu Autor: Foto: Deník/Vladimír Malinovský

30.8.2014

Nymburk – Velkých změn doznal během letní přípravy kádr nymburských prvoligových volejbalistů. O změnách v A – týmu týmu a cílech před sezonou jsme si povídali s předsedou nymburského oddílu Vojtěchem Věchtem.

 
 
 

Jste ve fázi přípravy na novou sezonu. Jak zatím příprava probíhá a jak jste s ní spokojeni?
Novou sezonu jsme zahájili v půlce srpna na mládežnickém soustředění v Čelákovicích. Nyní jsme se už přesunuli do haly, kde začíná postupné sehrávání nového družstva. Odehráli jsme jeden  přípravný zápas proti reprezentačnímu družstvu kadetů.

Co je nového v kádru prvoligového A – týmu. Došlo k výrazným změnám?
Téměř vše! Po nepovedené sezoně se kádr zcela změnil. K šesti hráčům, kteří zůstali, se nám podařilo sehnat osm nových hráčů z jiných prvoligových družstev. Dokonce jednoho extraligového smečaře. Tím je Víťa Bartůněk, který hájil barvy Ústí nad Labem. Udrželi jsme Boru Fokta, dalšího exligistu. V družstvu budou i čtyři odchovanci nymburského volejbalu. Ondra Michálek, Kamil Urban, nově pak mladíček Dominik Grus a hlavně jeden ze stěžejních hráčů nahrávač Lukáš Pudil.

Bude tedy podle vás mužstvo silnější než v minulé sezoně?
Doufejme, že ano. Všichni hráči, kteří přišli, hráli ve svých družstvech podstatnou roli a už mají něco odehráno.

A co realizační tým, ten se také nějak změnil?
Hlavním trenérem zůstává Jindra Licek, kterému budou pomáhat Láďa Bydžovský (trenér kadetů, juniorů) a z části i já.

Co vás v nejbližší době čeká?
Jelikož liga začíná už na konci září, tak příprava směřuje k herním věcem a s tím souvisí i turnaje. 6. září Hradec Králové, 13. září tradiční Polabský pohár na domácí palubovce, kde budou dvě družstva extraligy (ČZU, Brno) a dvě družstva první ligy (ČZU B, Nymburk). No a pak už ostrý start 26. září doma s Chocní. Tady bych chtěl pozvat diváky nejenom na volejbal. Na utkání se bude prodávat nová knížka Nymburský volejbal (průvodce historií), to vše spojené s autogramiádou nejen hráčů A – týmu, ale především autora pana Medřického a dalších osobností, které měli co společného se zdejším volejbalem, např. K. Jeřábek, Z. Haník, J. Licek.

Do začátku sezony zbývá ještě dost času. Ale přesto – už máte stanovené cíle pro nadcházející sezonu?
Jasným cílem je play off a pak se uvidí. A také bychom chtěli předvádět atraktivní, bojovný volejbal, který přiláká diváky.

Váš klub ale není jen A – družstvo…
Ano. Hlavní a prioritní je mládež. Zde se nám opět povedl nábor nejmenších, z čehož máme velkou radost a vidíme, že volejbal je momentálně v Nymburce hodně populární. Základna se zase výrazně rozrostla. Momentálně máme -předpřípravku, přípravku  1 a 2, mladší žáky, mladší žákyně, žáky, žákyně, kadety, kadetky a juniorky. Navíc kadeti budou hrát společně s Benátkami první ligu juniorů. Tři hráči hrají v ligových mládežnických družstvech. Hulpach v v Příbrami extraligu kadetů, Králová na Olympu extraligu  kadetek a Haníková ve Střešovicích první ligu kadetek.

vloženo: 01. 09. 2014 | Muži | Vojtěch Věchet