Volejbalisté Nymburka začali 1.ligu ostudně

VOLEJBALISTÉ NYMBURKA ZAČALI 1.LIGU OSTUDNĚ.

První utkání slibovalo hezkou podívanou na extraligové úrovni, jelikož nastoupily avizované týmy domácích pod hlavičkou VK Benátky n/Jiz. i Volejbalu Brna v extraligových sestavách. Vše však bylo jinak. Brněnští hráči svoji kvalitu potvrdili a naopak domácí tým výrazně zaostal a přistoupil k utkání lehkovážně bez potřebné motivace. První set to sice vypadalo na vyrovnaný průběh, ale další dějství ukázalo, že domácí nemají šanci. Poslední třetí set byl dokonce ostudným vystoupením na palubovce Nymburka a ani jeden z extraligových hráčů nesnese přísnější měřítko. Hráči extraligového týmu domácích odešli s potupnou porážkou 3:0 a Brno si odváží všechny 3 body domů. Diváci, kteří přišli v hojném počtu, museli být nemile zaskočení a předvedená hra je určitě zklamala. I pro trenéry a vedení klubu to bylo velké rozčarování z předvedeného výkonu. Škoda, že domácí hráči tento duel nezvládli a zanechali zde velmi matnou stopu. Snad do začátku extraligy v Benátkách n/Jiz. v sobě najdou mnohem více morálních sil a budou předvádět odpovídající výkony.

Volleyball Nymburk (VK Karbo Benátky n/Jiz.) – Volejbal Brno   0:3 (-22,-20,-14)

 

Následující sobotní utkání už hráli Nymburáci ve své obvyklé sestavě, která bude absolvovat zbývající celou sezónu. V týmu domácích jsou i další hráči, kteří ani do tohoto druhého utkání nezasáhli. Domácí Nymburk hrál tentokrát proti nováčkovi soutěže VK Choceň. Utkání sice mělo větší náboj, byla znát i snaha a projevené větší emoce u domácích, ale chyběla jistota. Choceň hrála srdcem, bez výraznějších výkyvů a poměrně jistě. To vše stačilo na domácí hráče, kteří se snažili, hecovali, ale přesto příliš chybovali. Neměli žádnou jistotu, i když se dostali do vyrovnaných koncovek, tak svými nevynucenými chybami soupeři usnadnili pozici a prohráli také 3:0. Tým Nymburka byl v tomto duelu výrazně bojovnější a snaživější, což je aspoň mírné pozitivum do následujících bojů.

Volleyball Nymburk – VK Choceň           0:3 (-24,-21,-22)

 

Dvě prohry 3:0 nejsou pro nymburské hráče dobrým vstupem do sezóny a „Nymburské svině“ nějak svoji roli nezvládli. Další domácí utkání se hraje v Nymburce na Komendě:

18.10.2013          pátek    19,45     Nymburk – Plzeň

19.10.2013          sobota  11,00     Nymburk – EGE České Budějovice

 Jindřich Licek – za Volleyball Nymburk

vloženo: 06. 10. 2013 | Muži | Jindřich Licek

Fotogalerie