St. žáci skvělí v českém poháru i v kraj. přeboru.

ST. ŽÁCI SKVĚLÍ V ČESKÉM POHÁRU.

Družstvo starších žáků Volleyball Nymburk skončilo v kvalifikaci ČP na nečekaném 2.místě. Toto 2.místo je pro kluky super výsledkem. Tým hrál kvalifikaci o nasazení do dalších turnajů v Českém poháru (celorepubliková soutěž) v Hradci Králové.

Sobotní úvodní utkání jsme hráli proti silnému celku z Hradce Králové a také favoritovi skupiny. Naši kluci nastoupili odvážně a soupeře hned od úvodu zaskočili. První set vyzněl přesvědčivě v náš prospěch. V druhém setu se domácí Hradec zlepšil a dokázal stav utkání srovnat. Třetí rozhodující set jsme na soupeře vlítli a hned v úvodu jsme soupeři odskočili a důležitý zápas jsme zvládli a vyhráli 2:1. Další dva zápasy jsme hráli proti výrazně slabším soupeřům Prosek „B“ a Ústí n/Lab. Oba zápasy jsme přesvědčivě vyhráli, a tím jsme vyhráli i svoji skupinu a postoupili jsme mezi nejlepší šestku kvalifikace. Tímto postupem jsme se zároveň probojovali mezi nejlepší osmičku v ČP.

V neděli jsme pokračovali v bojích o pořadí, a to v tříčlenné skupině. Hráli jsme proti Českému Krumlovu a Dansportu Praha. První utkání s týmem Českého Krumlova bylo vyrovnané a bojovalo se o každý míč. První set jsme s přehledem vyhráli, druhý set se soupeř zlepšil, zpřesnil svoji hru a zvítězil. Třetí set se bojovalo až do napínavé koncovky, kdy oba týmy měly několik mečbolů a nakonec jsme byli šťastnější my.

Další zápas jsme hráli proti Dansportu Praha, který se jevil jako o něco slabší. To se také ve vzájemném souboji ukázalo. Naši kluci hráli precizně a trpělivě. Vyhráli jsme 2:0. Tím jsme semifinálovou skupinu vyhráli a probojovali jsme se senzačně do finále!

Finále bylo pro nás příjemným vyvrcholením kvalifikace. Nastoupili jsme proti velice vyspělému týmu ze Sokolova. Soupeř vypadal proti našim klukům v průměru o hlavu vyšší i volejbalově vyspělejší. Přesto naši kluci v utkání bojovali, výborně bránili a soupeři nedali nic zadarmo. První set jsme prohráli, ale v druhém setu jsme se ještě zlepšili a soupeře přehráli. Třetí rozhodující set jsme sice dále bojovali, ale soupeř se ukázal jako vyzrálejší a vyhrál. Skončili jsme na skvělém druhém místě v České republice v prvním turnaji ČP!!!

Tímto umístěním jsme se probojovali mezi nejlepší osmičku ČP do příštího turnaje.

Další turnaj nejlepších osmi týmů bude na pořadu 10.-11.11.2018 v Nymburce. Soupeři budou opravdu nesmírně silní – Jihostroj České Budějovice, Sokolov, Dansport Praha, Kladno, Odolena Voda, Prosek Praha, Český Krumlov a naši kluci!!!

Družstvo hrálo v této sestavě – Richard Čermák, Tobiáš Daneš, Tomáš David, Matěj Mikoláš, Martin Rumler, Lukáš Hájek, Vojtěch Věchet ml. a Tomáš Kratochvíl. Trenéry jsou Jindřich Licek a Vojtěch Věchet st.

V krajském přeboru také na jedničku.

Starší žáci se v krajském přeboru také činí. Zatím všechny zápasy vyhráli a přesvědčivě drží první místo. Družstvu se opravdu daří a předvádějí kvalitní mládežnický volejbal. Jen tak dál.

vloženo: 22. 10. 2018 | Žáci st. | Jindřich Licek