První zápas kadetek v lize!

Kadetky v Praze

V sobotu družstvo kadetek nastoupilo na palubovce ZŠ Mikulova Praha ke svým prvním prvoligovým zápasům. Odjížděly jsme v poněkud oslabené sestavě, když chyběly některé hlavní posily týmu -  blokařka Natka Šteflová, smečařka Niki Kudlová a univerzálka Verča Žampová. V počtu sedmi hráček jsme ale zápasy musely zvládnout. Z tohoto důvodu ani nepřišlo tolik nervozity a hrálo se s pocitem, že nemáme co ztratit.

První zápas se hrál od deseti hodin. V prvním setu jsme bojovaly, ale i přesto prohrály 25:23. Poté jsme se ale plně rozehrály a uhrály jsme 2. set. Dál se nám ale už tolik nedařilo – chyby přišly hlavně v servisu a na útoku, a tak jsme zápas prohrály 3:1, ale alespoň jsme uhrály set, což málo kdo z nás čekal.

Druhý zápas jsme zahájily velmi sebevědomě a hrály jsme svou hru, nekazily servis a první set ovládly poměrně velkým rozdílem 25:16. V dalších dvou setech jsme ale bohužel na výhru v prvním setu nenavázaly a prohrály. Ani třetí set jsme nezačaly dobře, brzy jsme prohrávaly nejméně o pět bodů. Za stavu 21:15 ale přišla fantastická série servisů nahrávačky Anity a rázem jsme vedly 23:21. Ale i soupeřky měly velmi kvalitní servis a po čtyřech sice dost vyrovnaných míčích se radovaly z vítězství 3:1. I tak ale můžeme být se svým výkonem spokojení, především se hrou v poli, a určitě máme soupeřkám do domácí odvety co vracet.

Další zápas hrajeme na Zimním stadionu  v sobotu 1.10. v 10 hodin.