Muži poskočili na 2 místo!

VOLEJBALISTÉ NYMBURKA ZABRALI.

Nymburští volejbalisté hráli po úvodním dvoukole, ve kterém jednou vyhráli (s Chocní) a jednou prohráli (s Hradcem Králové), proti těžkým soupeřům z Prahy a navíc na jejich palubovkách.

Páteční duel proti loňskému vítězi 1.ligy MFF Praha byl těžkou zkouškou, jak na tom Nymburáci opravdu v letošní sezóně budou. Nymburští volejbalisté hráli s potřebným nasazením i odvahou, navíc bojovně a soupeře drželi stále pod sebou. Našim hráčům se dařilo na servisu, a tím si vytvářeli výhodné podmínky pro kvalitní obranu. Zároveň jsme byli přesvědčivější v útoku, a to vše znamenalo, že soupeře jsme nepustili do žádného vedení a všechny sety jsme dotáhli vždy do úspěšného konce. Vítězství 3:0 pro Nymburk je výrazným výsledkem a důležitým pro sebevědomí hráčů.

MFF Praha - Volleyball Nymburk         0:3

Další sobotní zápas hráli nymburští volejbalisté proti také velmi silnému soupeři, který pro změnu vede letošní tabulku 1.ligy a ještě neprohrál - ČZU Praha „B“. Také do tohoto zápasu jsme se šli prát o další body. Opět jsme hráli aktivně a soupeř byl pod naším tlakem. Předváděli jsme kvalitní volejbal s minimem chyb a nad soupeřem v průběhu prvního setu jsme stále vedli až do koncovky. Zde zaúřadoval kvalitní smečovaný servis soupeře, se kterým jsme si neporadili a prohráli ho 25:23. Přesto nás tato prohraná koncovka nesložila a hrál se i nadále pohledný volejbal z obou stran. Druhý set jsme opět hráli lépe než soupeř a vedli až o 7 bodů. I v tomto setu jsme se museli v koncovce strachovat o výsledek, protože se soupeř zlepšoval a mohutně dotahoval. Tentokráte jsme set uhájili a stav se vyrovnal na 1:1. Další průběh byl obdobný jako v druhém setu. Vedli jsme v třetím setu výrazným rozdílem a v koncovce dokonce 24:21. Přesto to nestačilo na jednoduché dohrání setu. Soupeř dotáhl a srovnal na 24:24. Tady se lámal chleba, kdo z koho. Nakonec jsme tuto koncovku uhráli a vedli 2:1 na sety. Po tomto setu jsme byli na vlně a soupeř se už na nic výraznějšího nezmohl. Vyhráli jsme jasně i 4.set a celkově 3:1. Toto vítězství je pro nás opravdu cenné a v tabulce jsme se vyhoupli nyní dokonce až na druhou příčku!

ČZU Praha „B“ - Volleyball Nymburk 1:3

Další domácí utkání v Nymburce jsou na pořadu po pauze až 17.10. a 18.10. následovně: