Volejbalisté v 1.lize zabrali.

VOLEJBALISTÉ NYMBURKA ZABRALI.

Nymburští volejbalisté vstupovali do minulého hracího víkendu v nelichotivé pozici. Potřebovali nutně bodovat a v pátek dokonce naplno (tj. za 3 body), aby se udrželi na dostřel kolem 8. místa zajišťující účast v play-off.

Páteční duel proti slabší Plzni byl zápasem pravdy kdo z koho. Domácí Nymburáci k němu přistoupili s velkým odhodláním a také to bylo na hřišti vidět. Soupeři z Plzně nedali v úvodu žádnou šanci. V druhém setu se hosté osmělili a drželi se až do stavu 18:18. Poté Nymburk převzal otěže nad druhým setem i celým utkání a už nepřipustil žádné komplikace. Vítězství Nymburka 3:0 bylo jasné a povzbuzující do dalších bojů.

Volleyball Nymburk – USK Plzeň       3:0 (11,20,16)

Sobotní velký vítězný obrat.

Sobotní zápas hráli nymburští volejbalisté proti papírově silnějšímu soupeři EGE České Budějovice. Zpočátku to bylo znát a Čes. Budějovice vedli už 2:0 na sety. Domácí bojovníci to nevzdali a vložili se plně do hry. Začali soupeře přehrávat. Třetí vyrovnaný set urvali v koncovce pro sebe a pokračovalo se dál. Čtvrtý set byl opět vyrovnaný a soupeř byl neustále víc a víc impulzivní a nervóznější. To se budějovickým vymstilo, když neunesli některé sporné výroky rozhodčích a došlo dokonce na vyloučení budějovického hráče. To byla voda na mlýn pro domácí Nymburáky. Hru převzali do svých rukou a celé utkání dotáhli po boji do krásného vítězství. Velký obrat z 0:2 na 3:2 se podařil a domácímu Nymburku přibyly do tabulky nečekané další 2 body.

Situace se po minulém úspěšném víkendu pro Nymburk výrazně zlepšila a stále je ve hře o střed tabulky.

Volleyball Nymburk – EGE České Budějovice       3:2 (-19,-19,23,17,9)

Další domácí utkání v Nymburce jsou na pořadu po pauze až 1.11. a 2.11. následovně: